Reklama

Reklama

W Lublinie ruszają konsultacje społeczne o mobilności miejskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W Lublinie ruszają konsultacje społeczne o mobilności miejskiej - Zdjęcie główne

W ramach konsultacji społecznych zostaną opracowane m.in. standardy techniczne dla całej infrastruktury pieszej, rowerowej, parkingowej | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto zaczyna konsultacje społeczne dotyczące mobilności miejskiej w ramach których powstanie Plan Zrównoważonej Mobilności Miasta Lublin na lata 2022-2026 oraz Strategia Mobilności Miejskiej.

Reklama

Plan Zrównoważonej Mobilności 
 
Plan Zrównoważonej Mobilności Miasta Lublin to dokument o charakterze strategicznym. Jego głównym celem jest określenie działań zmierzających do zwiększenia dostępności obszarów miejskich i zapewnienie wysokiej jakości mobilności i transportu zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, obejmujących dojazd do obszaru miejskiego, przejazd przez ten obszar oraz przemieszczanie się w jego obrębie różnymi środkami transportu. Duży nacisk w dokumencie ma być położony na zwiększenie mobilności pieszej i rowerowej oraz pełne wykorzystanie potencjału transportu zbiorowego. Dokument będzie zawierał analizę obecnej sytuacji oraz cele i działania, które będą podejmowane na terenie Lublina na rzecz wszechstronnego i równomiernego rozwoju wszystkich środków transportu, a tym samym zrównoważonego zarządzania mobilnością miejską. 
 
Strategia Mobilności Miejskiej
 
Dokumentem zawierającym dotychczasowe strategie i standardy, zwłaszcza w kwestii ruchu pieszego i rowerowego, będzie Strategia Mobilności Miejskiej. Zostanie rozszerzony o inne kwestie związane ze strategią rozwoju i polityką pieszo-rowerową. W opracowaniu zawarte będą aspekty związane z mikromobilnością oraz podstawy projektowania uniwersalnego i standardów parkingowych. Opracowane będą też standardy techniczne dla całej infrastruktury pieszej, rowerowej, parkingowej wraz z zasadami stosowania elementów wyposażenia pasów drogowych, w kontekście także ograniczeń parkowania pojazdów czy urządzeń obsługujących ruch rowerowy. 
 
Konsultacje społeczne
 
Od dzisiaj (15 października) przez najbliższy miesiąc można zgłaszać swoje uwagi i propozycje, które wyznaczą kierunki rozwoju zrównoważonej mobilności. Konusltacje będa prowadzone w kilku etapach, a zaczynający się dzisiaj etap jest pierwszym. Przewidziano też spotkanie online i warsztaty.
 
- Liczymy na to, że w pierwszym etapie uda się zebrać jak najwięcej kluczowych wniosków. Będzie to wstęp do prac nad nowymi projektami dokumentów. W kolejnych etapach, o ile pozwoli na to sytuacja, przewidujemy zorganizowanie spotkań warsztatowych. Zależy nam na aktywności różnych grup odbiorców, którzy do tej pory nie wypowiadali się w tematach związanych z mobilnością. Przez cały okres konsultacji będą publikowane wyniki kolejnych etapów prac, z zaproszeniem do ich recenzowania. Ostateczne kształty dokumentów będą efektem wypracowanego wspólnie z mieszkańcami kompromisu - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Na wstępnym etapie, jak i na każdym kolejnym, prowadzone będą konsultacje społeczne. Mieszkańcy będą mieli wpływ też na końcowe wersje dokumentów. Pierwszy etap konsultacji odbędzie się od 15 października do 15 listopada. W ramach tego etapu zaplanowano spotkanie online - 28 października, o godz. 14.00 (link do spotkania zostanie opublikowany na stronie Urzędu Miasta). Z kolei mieszkańcy mogą przesyłać swoje uwagi, sugestie i propozycje drogą elektroniczną na adres: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE