Reklama

W czwartek rozpoczynają się Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

W czwartek rozpoczynają się Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 26 kwietnia rozpoczną się Dni Dialogu Pokoleń. To wydarzenie nawiązuje do Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Uroczystość wprowadzono przez Komisję Europejskiego w 2011 roku.

Już w najbliższy czwartek Lublin pokaże, że jest otwartym miastem dialogu, w którym stawia się na więzi między najstarszymi i najmłodszymi mieszkańcami. 26 kwietnia rozpoczną się Dni Dialogu Pokoleń. To wydarzenie nawiązuje do Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej – uroczystość wprowadzono przez Komisję Europejskiego w 2011 roku.

Dziś na konferencji prasowej w lubelskim Ratuszu ogłoszono obszerny program tego wydarzenia. Dni Dialogu rozpoczną się od koncertu w Centrum Spotkania Kultur „Jestem tu – jestem z Tobą” w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów. Gośćmi specjalnymi będą m.in.: Magdalena Celińska, Łukasz Jemioła, Kamil Smerdel oraz lubelskie chóry. Celem tego koncertu będzie zapoznanie widzów z utworami muzycznymi o charakterze patriotycznym w kontekście takich wartości jak: miłość i dobro, otwartość na drugiego człowieka czy przede wszystkim troska o budowanie relacji międzypokoleniowych.

W piątek o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej odbędzie się msza św. w intencji integracji pokoleń Mieszkańców miasta Lublin. Po zakończeniu eucharystii przejdzie Korowód Międzypokoleniowy, który przejdzie spod Archikatedry na plac Zamkowy. Dekoracje korowodu będą nawiązywać do Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dni Dialogu są ważne dla wszystkich mieszkańców – seniorów, dzieci oraz dorosłych, którzy aktywnie uczestniczą w procesie integracji społecznej.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE