Reklama

Uwaga! W weekend wraca zima!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Uwaga! W weekend wraca zima! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już jutro nastąpi nagły spadek temperatury, a w weekend termometry pokażą miejscami nawet do -17 stopni Celsjusza.


Jeszcze tydzień temu cieszyliśmy się promieniami słońca i przyjemną, ciepłą temperaturą. Niestety najbliższe dni nie zachęcą nas do wyjścia z domu. Już dzisiaj można odczuć różnicę na zewnątrz. Powróciły ciepłe kurtki, czapki i rękawiczki. Wiosna nie pozwoliła długo się sobą nacieszyć. 

Z każdym nadchodzącym dniem będzie coraz chłodniej, a temperatura radykalnie zmieni się od jutra. Prognozowane są opady śniegu, temperatura w dzień ma wynieść zaledwie 1 stopień, natomiast w nocy termometry pokażą nam -7 stopni. 

Zmiana pogody spowodowana jest mroźnym arktycznym powietrzem, które napływa do nas znad Morza Barentsa. Synoptycy informują, że najgorsze zimowe dni czekają nas w sobotę i niedzielę, ponieważ dotrze do nas mroźne powietrze znad Syberii. W sobotę przewidywana jest temperatura -5 stopni w dzień, w nocy temperatura spadnie już do – 11 stopni. Natomiast w niedzielę termometry w dzień pokażą -5 stopni, w nocy będzie to aż – 17 stopni. Poniedziałek niestety nie zapowiada się lepiej od weekendu, ponieważ w dzień dalej temperatura będzie ujemna, a w nocy silny mróz – nawet do minus 17 stopni.

W całym kraju wystąpią opady śniegu, szczególnie na południu kraju mogą być one intensywne. Silny i porywisty wiatr północny będzie potęgował odczucie chłodu. 

- Z każdą godziną będzie robić się chłodniej. Od południa do końca dnia będzie padał deszcz
- prognozuje dr Błaś. W nocy z piątku na sobotę deszcz zmieni się w śnieg, więc kierowcy powinni mieć się na baczności. Śnieg może padać przelotnie do południa i utrzymać się przez kilka dni. Dr Błaś przewiduje, że spadnie go od 2 do 3 centymetrów. Kolejne poranki będą jeszcze zimniejsze niż sobotni. Wrócą mrozy znane z początku marca.

Dobrą wiadomością jest to, że w ciepłych kurtkach i szalikach musimy wytrwać tylko najbliższy tydzień. Następny weekend zapowiada się ciepły i słoneczny. Prognoza pogody nie przewiduje już powrotów mrozów pod koniec miesiąca. Miejmy nadzieję, że nadchodzący tydzień będzie definitywnym pożegnaniem zimy. Jak mówi przysłowie: „ W marcu jak w garncu”. Niestety w tym roku przysłowie się sprawdziło, lecz miłym podsumowaniem jest informacja, że Święta Wielkanocne czekają nas słoneczne i z dodatnią temperaturą.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE