Reklama

Uwaga na oszustwa i ataki związane z programem 500+

Opublikowano: pon, 18 kwi 2016 16:55
Autor: | Zdjęcie: Internet

Uwaga na oszustwa i ataki związane z programem 500+ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku kwietnia w całym kraju realizowane są założenia rządowego programu 500+. Niestety program ściąga uwagę przestępców, którzy próbują nieuczciwie zarobić pieniądze przy pośrednictwie składania wniosków o pomoc. Zapoznajmy się ze wskazówkami, jak nie paść ofiarą oszustów.

Oszuści często korzystają z darmowej reklamy, kojarząc swoje ataki z popularnymi tematami promowanymi w mediach. Nie inaczej jest w przypadku sztandarowego programu rządzącej partii, którego start mieliśmy na początku kwietnia.

Wnioski o wypłatę środków z budżetu państwa można składać różnymi kanałami – przez Internet, czy też osobiście. Pamiętajmy jednak o kilku wskazówkach, jak nie paść ofiarą przestępstwa. W sieci widać bowiem spreparowane strony internetowe, które imitują oficjalny kanał składania wniosku o dofinansowanie dla dziecka. Wypełniając nieświadomie w takim podejrzanym i nieautoryzowanym miejscu wniosek 500+, najczęściej jesteśmy proszeni o potwierdzenie tej decyzji płatnym SMS-em lub przelewem na konto bankowe. Oczywiście takie wpisanie kodu czy wysłanie wiadomości nie ma żadnego związku z programem Rodzina 500+.

Ponadto, w związku z pojawiającymi się coraz częściej próbami wyłudzenia pieniędzy od osób chcących złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze, w szczególności przez oferowanie odpłatnych wniosków w witrynach internetowych należy pamiętać, że są to próby wprowadzenia w błąd obywateli, w żaden sposób niezwiązane z Programem „Rodzina 500+\". Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego jest drukiem bezpłatnym i można go złożyć przez Internet lub osobiście w Urzędzie Miasta/Gminy lub Ośrodku Pomocy Społecznej właściwym ze względu na zamieszkanie osoby ubiegającej się.

Pamiętajmy, że żadna z instytucji zaangażowanych w składanie wniosków o wypłatę świadczenia 500+ nie pobiera za to opłat. Wypełnianie i składanie wniosków jest całkowicie bezpłatne! Żadna z instytucji zaangażowanych w składanie wniosków o wypłatę świadczenia 500+ nie żąda również od swoich klientów podawania lub potwierdzania drogą mailową lub SMS-ową danych takich jak: imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania czy przekazywania innych tego typu wrażliwych informacji!

ZOBACZ TEŻ: Na co warto zwrócić szczególną uwagę, by przy okazji składania wniosków o wypłatę świadczenia 500+ drogą on-line nie stać się ofiarą cyberprzestępców?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE