Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uwaga kierowcy! Informujemy o zmianach w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone w najbliższych dniach. Mają one związek z: przebudową al. Kompozytorów Polskich, naprawami gwarancyjnymi ul. Mełgiewskiej oraz robotami LPEC na ul. Bernardyńskiej

Pierwsza zmiana związana jest z przebudową al. Kompozytorów Polskich. Termin jej wprowadzenia to poniedziałek 16 maja. Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: do końca trwania przebudowy.

W najbliższy poniedziałek (16 maja) wykonawca obejmuje robotami drugi z wiaduktów. Chodzi o obiekt wschodni, czyli ten po stronie ul. Oratoryjnej. Od tego momentu do końca przebudowy wyłączone z ruchu będą oba obiekty. Objazd poprowadzony zostanie łącznicami węzła Poniatowskiego i al. Smorawińskiego. Natomiast komunikacja miejska i mieszkańcy os. Lipińskiego, wyłączone z ruchu obiekty, będą mogli ominąć ul. Paganiniego. W związku z tym jadąc al. Kompozytorów Polskich w kierunku al. Smorawińskiego dopuszczony zostanie skręt w lewo w ul. Paganiniego przed wiaduktami.

Na tym etapie prac dopuszczony zostanie też wyjazd w lewo, w kierunku al. Solidarności, z ul. Oratoryjnej. Wykonany zostanie  także przejazd umożliwiający skręt w lewo z al. Kompozytorów Polskich w ul. Nowowiejskiego pojazdom jadącym od strony DH Orfeusz. Podobnie pojazdom pogotowia ratunkowego udostępniony zostanie wyjazd w kierunku al. Smorawińskiego.

Naprawy gwarancyjne ul. Mełgiewskiej - termin: sobota 14 maja. Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: 1 doba. W najbliższą sobotę prowadzone będą roboty nawierzchniowe na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej i ul. Antoniny Grygowej. Chodzi o skrzyżowanie w rejonie ul. Kasprowicza (miejsce robót oznaczone na mapie w załączeniu). Prace są realizowane w ramach napraw gwarancyjnych.

W rejonie prac na ul. Mełgiewskiej będzie obowiązywał ruch wahadłowy, natomiast niemożliwy będzie wjazd na skrzyżowanie z ul. Antoniny Grygowej. Zmiany w organizacji ruchu nie dotyczą możliwości korzystania ze skrzyżowania dwupoziomowego ulic: Metalurgiczna ("nowa" Mełgiewska) - Grygowej.

Modernizacja sieci ciepłowniczej w ul. Bernardyńskiej. Termin: 13-15 maja (piątek-niedziela). Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: maksymalnie od godzin wieczornych 13 maja do końca dnia 15 maja

Przypominamy, że ku końcowi zmierzają prace przy modernizacji sieci ciepłowniczej w ul. Bernardyńskiej. Ostatnim etapem zaplanowanym właśnie na najbliższy weekend będzie ułożenie nowej nawierzchni ulicy. W związku z tym ul. Bernardyńska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie wprowadzona jutro (piątek, 13 maja) w godzinach wieczornych, ok godz. 20 i będzie obowiązywała maksymalnie do końca dnia 15 maja (niedziela). Niewykluczone bowiem, że wykonawca wykona roboty w krótszym czasie.

Roboty związane zarówno z frezowaniem, starej i tymczasowej nawierzchni położonej na wykopach, jak i układanie nowej nawierzchni będą realizowane całą szerokością jezdni, co będzie wymagało jej całkowitego wyłączenia z ruchu na odcinku od pl. Wolności do ul. Zamojskiej.

W chwili zamknięcia ul. Bernardyńskiej dla ruchu, pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazd ciągiem ulic Mościckiego - Rusałka. W związku z tym na wlocie ul. Rusałka w ul. Zamojską nakaz skrętu w prawo w kierunku al. Unii Lubelskiej nie będzie dotyczył pojazdów transportu zbiorowego. Auta te z ul. Rusałka będą mogły skręcić w lewo w ul. Zamojską i kierować się w stronę ul. Wyszyńskiego. Pozostałe pojazdy oprócz wspomnianego ciągu będą miały do dyspozycji jeszcze ul. Dolna Panny Marii.

W razie konieczności odstąpienia lub przerwania prac związanej z wystąpieniem niesprzyjających warunków atmosferycznych, w dalszym ciągu terminem rezerwowym pozostaje weekend po Bożym Ciele.

Ostatnim etapem będzie wykonanie oznakowania poziomego, co nastąpi w późniejszym terminie i nie powinno przysparzać utrudnień w ruchu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE