Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Narutowicza i w ciągu ul. Głównej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Narutowicza i w ciągu ul. Głównej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta informuje, że w najbliższą sobotę (25 czerwca) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Narutowicza, ul. Głębokiej, ul. Muzycznej, ul. Nadbystrzyckiej oraz w ciągu ul. Głównej. Zmiany są związane z przebudową wodociągu oraz z budową nowego mostu nad Czechówką.

Zmiany w organizacji ruchu wymusza przebudowa wodociągu dla bloków mieszkalnych usytuowanych wzdłuż ul. Muzycznej między ul. Szczerbowskiego a ul. Narutowicza. Przebudowywana instalacja musi połączyć się z tą biegnącą pod ul. Narutowicza, stąd zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z ul. Muzyczną, ul. Głęboką i ul. Nadbysytrzycką.

W czasie robót, z ul. Nadbystrzyckiej jednym pasem ruchu będziemy jechali na wprost w ul. Narutowicza i w lewo w ul. Głęboką. Będzie do tego służył pas, którym teraz skręca się tylko w lewo. Z ul. Głębokiej w prawo w ul. Nadbystrzycką skręt odbywał się będzie z istniejącego pasa dla prawoskrętu, skręt w lewo w ul. Narutowicza będzie możliwy tylko ze skrajnego lewego pasa lewoskrętu. Pas do jazdy na wprost i drugi pas do lewoskrętu będą wygrodzone. Z ul. Narutowicza skręt w prawo pozostanie bez zmian. Natomiast jazda na wprost w ul. Nadbystrzycką będzie odbywała się z istniejącego azylu wyznaczonego liniami poziomymi. Utrudnienia potrwają najprawdopodobniej do 7 dni.

Podobna organizacja ruchu będzie wprowadzona jeszcze raz, prawdopodobnie w miesiącu sierpniu, gdy wykonawca będzie musiał posadowić komorę kanalizacji deszczowej pod opisywanym wyżej skrzyżowaniem.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zarówno w ciągu ul. Narutowicza, jak i w rejonie skrzyżowania, nie powinny występować już żadne utrudnienia w ruchu.

Ponadto, wraz z końcem roku szkolnego rozpocznie się także budowa nowego obiektu w ciągu ul. Głównej. Tym samym niemożliwy stanie się przejazd pomiędzy ul. Nałęczowską i al. Warszawską w ciągu tej ulicy. Tymczasowa organizacja ruchu związana jest z rozbiórką istniejącego i budową nowego obiektu nad rzeką Czechówką w rejonie stawu.

Wjeżdżając w ul. Główną od strony ul. Nałęczowskiej dojedziemy do skrzyżowania z ul. Wądolną, gdzie będzie obowiązywał nakaz skrętu w lewo w kierunku ul. Zakątek lub w prawo w kierunku ul. Szerokie. Z ul. Wądolnej, w rejonie stawu, wyjedziemy tylko w kierunku ul. Nałęczowskiej. Od strony al. Warszawskiej ul. Główna stanie się ulicą bez przejazdu (ślepą). Nie przejedziemy nią dalej niż na odległość około 900 m od al. Warszawskiej.

Dla pieszych na czas robót przygotowana zostanie tymczasowa przeprawa przez rzekę. Utrudnienia potrwają około 90 dni.

Nowy obiekt zbudowany zostanie w formie przepustu. Wraz z najazdami będzie miał 80 m długości. Konstrukcja przewiduje jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu oraz obustronne chodniki.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE