Reklama

Uwaga kierowcy! Rozpoczyna się II etap przebudowy ul. Narutowicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Uwaga kierowcy! Rozpoczyna się II etap przebudowy ul. Narutowicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższy czwartek (21 kwietnia) rozpocznie się przebudowa ul. Rowerowej i ul. Strażackiej. Rozpoczyna się tym samym II etap przebudowy ul. Narutowicza, który na początku będzie obejmował modernizację wyłącznie ulic bocznych.

Część I zadania:

Etap inwestycji, który rozpocznie się w czwartek zakresem swym obejmuje odcinek ul. Rowerowej od ul. Narutowicza do końca terenu Komendy Wojewódzkiej Policji i całą ul. Strażacką. Prace będą wymagały całkowitego wyłączenia z ruchu obszaru objętego pracami. Zakaz nie będzie dotyczył służb komunalnych, pojazdów budowy i dojazdu do posesji. W tym czasie ul. Ochotnicza będzie funkcjonowała jako dwukierunkowa i nadal będzie pełniła rolę objazdu do ul. Muzycznej do Zespołu Szkół. Etap ten potrwa blisko miesiąc, przy czym ul. Rowerowa pozostanie ulicą ślepą, z wjazdem i wyjazdem od ul. Lipowej, do końca realizacji inwestycji.

Ponadto, na tym etapie swoje zadanie będzie realizować także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W dniach od 29 kwietnia do 3 maja wykonawca miejskiej spółki zajmie pod wykopy prawy skrajny pas ul. Narutowicza, w kierunku centrum, na odcinku od ul. Muzycznej do ul. Ochotniczej. Kolejne etapy prac MPWiK będą się już terminowo pokrywały z pracami drogowymi na głównym ciągu ul. Narutowicza.

Część druga zadania:

Następnym etapem będzie przebudowa ul. Ochotniczej i kanalizacji deszczowej w ul. Szczerbowskiego. Prace będą wymagały pełnego zamknięcia dla ruchu całej ul. Ochotniczej i ul. Szczerbowskiego na odcinku od ul. Strażackiej do ul. Muzycznej. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył wyłącznie pojazdów budowy, służb komunalnych i dojazdu do posesji. Na tym etapie ograniczone zostaną prace realizowane w ramach budowy ul. Muzycznej i to tą ulicą będzie dopuszczony dojazd do szkoły. Na tym etapie ul. Strażacka będzie funkcjonowała jako ulica dwukierunkowa. Etap ten rozpocznie się po zakończeniu przebudowy ul. Rowerowej i ul. Strażackiej a zakończy przed rozpoczęciem przebudowy głównego ciągu ul. Narutowicza.

Część III zadania:

W pierwszych dniach czerwca rozpocznie się przebudowa samej ul. Narutowicza na odcinku od skrzyżowania z al. Piłsudskiego i ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Ochotniczą. Roboty potrwają do końca sierpnia i będą się wiązały z naprzemiennym wyłączaniem z ruchu połowy jezdni. Przy czym do ruchu ul. Narutowicza zostaną dopuszczeni wyłącznie mieszkańcy tej części ulicy, zaopatrzenie sklepów i pojazdy komunikacji miejskiej.

Jako pierwsze wyłączone z ruchu będą dwa pasy ruchu, którymi na co dzień poruszamy się w kierunku centrum. Ruch dwukierunkowy będzie odbywał się pasami ruchu po stronie Komendy Wojewódzkiej Policji. Na skrzyżowaniu z ul. Lipową i al. Piłsudskiego kierowcy jadący ul. Narutowicza od strony pl. Wolności będą zobowiązani skręcać w prawo w ul. Lipową lub w lewo w al. Piłsudskiego, gdyż tymczasowa organizacja ruchu będzie na tym etapie prac dopuszczała ten manewr. Z nakazu tego zwolnieni będą jedynie mieszkańcy, pojazdy komunikacji miejskiej i pojazdy budowy.

Kierowy jadący ul. Narutowicza od strony ul. Głębokiej i ul. Nabystrzyckiej będą mogli dojechać tylko do wysokości ul. Ochotniczej, która ponownie będzie funkcjonowała jako objazd i jednocześnie dojazd do szkoły. Będzie obowiązywał na niej ruch dwukierunkowy, a na ul. Muzycznej wznowione zostaną prace. Zostanie dopuszczony także skręt w lewo w ul. Szczerbowskiego dla pojazdów jadących al. Piłsudskiego od strony rzeki. Ul. Strażacka na tym etapie będzie ulicą ślepą, dwukierunkową z wyjazdem i wjazdem od ul. Szczerbowskiego. Przystanek komunikacji miejskiej w relacji do centrum zostanie przeniesiony między ul. Muzyczną a ul. Ochotniczą.

Na początkowym i końcowym odcinku omawianego zakresu zadania wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchem. Ma to związek z głębokimi wykopami, które pojawią się w związku z modernizacją kanalizacji deszczowej, które zawężą przestrzeń dostępną dla ruchu.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania tymczasowej organizacj ruchu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE