Reklama

Umowa podpisana. Rusza przebudowa stadionu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Umowa podpisana. Rusza przebudowa stadionu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W maju rozpocznie się modernizacja stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Miasto podpisało umowę na realizację prac, które dostosują obiekt do wymagań Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych dla kategorii III A. Gotowy stadion będzie kolejnym nowoczesnym i istotnym uzupełnieniem infrastruktury sportowej w tej części miasta.

Zrewitalizowany stadion, razem z obiektami treningowymi przy ul. Wojciechowskiej, będzie stanowił wystarczającą bazę szkoleniową dla lubelskich lekkoatletów. Dodatkowo da mieszkańcom możliwość kibicowania podczas imprez sportowych na mistrzowskim poziomie. Planowany zakres prac dostosuje obiekt do wymagań IAAF (International Association of Athletic Federation – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych) dla kategorii III A, co umożliwi uzyskanie licencji na organizację imprez sportowych takich jak Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Seniorów oraz mityngów międzynarodowych.

Ten projekt jest dopełnieniem bazy szkoleniowej dla naszych lekkoatletów, ale też jest przykładem naszej dobrej współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, tak jak wcześniej współpracowaliśmy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej przy budowie stadionu Arena Lublin i z Polskim Związkiem Pływackim przy budowie Aqua Lublin
- mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach projektu przebudowany i rozbudowany zostanie stadion lekkoatletyczny dając możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji lekkoatletycznych, w tym biegów krótko i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych.

Będzie to stadion kategorii III A, co oznacza że będzie można na nim rozgrywać najważniejsze zawody lekkoatletyczne, w tym mityngi międzynarodowe. Będzie wyposażony w 8-torową, 400-metrową bieżnię, oraz rzutnię kulą, rzutnię dyskiem, rzutnię młotem, stanowiska do skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal, stanowiska treningowe. Powstanie też nowy budynek zaplecza treningowego - zapowiada Marzena Szczepańska, Zastępca Dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin.

Obiekt zostanie wyposażony w zadaszoną trybunę na około 1400 osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W ramach projektu zostaną przebudowane drogi wewnętrzne i wybudowane 44 nowe miejsca parkingowe. W podtrybunie zostanie wkomponowany nowy budynek administarcyjno - socjalny zawierający m.in. pomieszczenia do odnowy biologicznej, szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów.

Wykonawcą prac będzie wyłonione w drodze przetargu konsorcjum firm: Budimex S.A. i Tamex Obiekty Sportowe S.A. "Przebudowa i rozbudowa stadionu lekkoatletycznego wraz z zapleczem przy al. Józefa Piłsudskiego 22 w Lublinie" jest współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację inwestycji 10 mln zł. Koszt prac wyniesie około 37 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE