Reklama

Uczniowie przesiądą się na rowery

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Uczniowie przesiądą się na rowery - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 7 tys. uczniów z 32 lubelskich podstawówek i gimnazjów przyłączy się do ogólnopolskiej kampanii ?Rowerowy Maj?. Ma ona na celu promocję roweru jako środka transportu w mieście. Bonusem dla uczniów jest szansa na wygranie atrakcyjnych nagród.

- Rower w mieście jest znakomitym środkiem transportu, zdrowym dla dziecka i przyjaznym dla miasta, nie powodującym hałasu, zanieczyszczeń powietrza, poprawiającym kondycję i bezpiecznym dla innych użytkowników. Inwestując w nowe trasy rowerowe czy rozbudowując system Lubelskiego Roweru Miejskiego chcemy by Lublin stał się miejscem przyjaznym dla rowerzystów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach „Rowerowego Maja” uczniowie będą zbierać naklejki, które otrzymają każdego dnia za dojazd do szkoły rowerem, na hulajnodze lub rolkach. Jedna naklejka trafiać będzie do dzienniczka ucznia, druga będzie przypisana do klasy do której należy. Po zakończeniu kampanii najbardziej rowerowe szkoły wygrają zadaszony oraz otwarte parkingi rowerowe, ufundowane przez sponsorów - LPEC oraz Wikana S.A.. Dla najlepszych klas przewidziano grupowe wyjścia do kin lub obiektów sportowych. Najlepsi uczniowie w swoich szkołach otrzymają nagrody indywidualne.

Szczególnie pragniemy zachęcić rodziców do wspólnego docierania ze swoimi dziećmi na rowerach do szkoły i pokazywania im dobrych zachowań na drodze. Wspólne wyszukiwanie najlepszej trasy do szkoły wzmacnia nie tylko więzi rodzinne, ale zwiększa samodzielność dzieci i ich poczucie bezpieczeństwa. Być może będzie także zachętą do korzystania z roweru w drodze do pracy – dodaje Prezydent Krzysztof Żuk.

Każdy z uczniów który weźmie udział w kampanii rowerowej, będzie mógł także przystąpić do konkursu wiedzy „Wszystko o Munster” organizowanego w ramach 25-lecia współpracy miast Lublin i Munster. Najlepszych 6 uczestników konkursu (po 3 ze szkół podstawowych i gimnazjalnych) pojedzie na wycieczkę do partnerskiego miasta Munster.

W tegorocznej kampanii weźmie udział 9 miast w Polsce, oprócz inicjatora akcji Gdańska także Warszawa, Wrocław, Gdynia, Sopot, Tczew, Elbląg, Zamość i Lublin. Koordynatorem akcji w Lublinie jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie – Porozumienie Rowerowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE