Reklama

Trzy kobiety podstępem okradały starsze osoby. Wśród pokrzywdzonych jest 99-letnia, niewidoma lublinianka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl

Trzy kobiety podstępem okradały starsze osoby. Wśród pokrzywdzonych jest 99-letnia, niewidoma lublinianka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy kobiety w wieku od 33 do 59 lat odpowiedzą za kradzież pieniędzy na tzw. legendę. Mieszkanki Warszawy podawały się za członków rodziny lub pracowników różnych instytucji. Następnie wchodziły do domów starszych osób i wykorzystując ich nieuwagę, kradły znalezione pieniądze. Jedną z pokrzywdzonych jest 99-letnia, niewidoma lublinianka.

Na trop złodziejek wpadli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Analiza podobnych zdarzeń pozwoliła funkcjonariuszom ustalić potencjalne sprawczynie kradzieży – były nimi trzy mieszkanki Warszawy. Podawały się one starszym osobom za członków rodziny, bądź osoby z różnych instytucji. Jedna z kobiet najczęściej odwracała uwagę pokrzywdzonego, a pozostałe w tym czasie wchodziły od mieszkania i dokonywały kradzieży.


Policjanci ustalili, że 33, 38 i 59-latka mają na swoim koncie  trzy kradzieże. Jedną z ofiar była 99-letnia mieszkanka Lublina. Otworzyła ona drzwi złodziejkom, które przedstawiały się jako członkowie jej rodziny. Łupem kobiet padły oszczędności życia 99-latki w wysokości 18 tysięcy złotych. Na ich korzyść podczas tej kradzieży zadziałał fakt, że poszkodowana była niewidoma.


Mieszkanki Warszawy usłyszały już zarzuty, a na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli 10 tysięcy złotych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE