Reklama

Reklama

Trwają konsultacje Strategii Rozwoju Ponadlokalnego. Dotyczą Lublina i sąsiednich gmin

Opublikowano: 2 kwietnia 2021 11:35
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęły się konsultacje społeczne dotyczące wizji współpracy w ramach Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Zbieranie pomysłów i opinii trwa od 1 kwietnia do 5 maja.

Reklama

- Otwartość i docenianie efektów współpracy międzygminnej są drogą do sukcesu całego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Kluczowa jest umiejętność dostrzegania potrzeb wszystkich mieszkańców, dlatego treść dokumentu będzie efektem wypracowanego wspólnie kompromisu. Właściwe przygotowanie Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego pozwoli na odpowiednie przygotowanie gmin i powiatów do wspólnej realizacji działań oraz pozyskiwania funduszy na wspólne projekty. Przełoży się to na wzmocnienie współpracy, a także będzie stanowić podstawę dla przedsięwzięć prowadzących do osiągnięcia określonych celów, mających realne korzyści dla wszystkich mieszkańców Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego - mówi Radosław Guz, dyrektor Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
 
Konsultacje mają na celu zebranie pomysłów i opinii w zakresie współpracy jednostek samorządu terytorialnego (22 gmin i 5 powiatów) dotyczących realizacji działań we wskazanych obszarach tematycznych. Uzyskane informacje będą podstawą do tworzenia Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Ze wspólnej diagnozy potrzeb oraz przedstawionych pomysłów i opinii wynikną założenia współpracy na kolejne lata.
 
Konsultacje są przeprowadzane w formie zdalnej poprzez wypełnienie ankiety online zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin. Istnieje też możliwość pobrania dokumentu w formie pdf., wydrukowania i wypełnienia, a następnie przesłania jego skanu na adres [email protected] Osoby, które mają trudność z dostępem do wersji elektronicznej ankiety mogą odpowiedzieć na pytania dzwoniąc na numer telefonu: 81 466 16 20 i wziąć udział w konsultacjach przy wsparciu pracownika Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dyżury konsultacyjne w formie telefonicznej prowadzone będą od 12 kwietnia do 5 maja, w każdy poniedziałek i wtorek, w godzinach 8.30-14.00.
 
W ramach konsultacji zaplanowano dwa spotkania online, które odbędą się 12 kwietnia o godz. 17.00 oraz 20 kwietnia o godz. 12.00. Linki do spotkań zostaną opublikowane na stronie UM. W trakcie spotkań konsultacyjnych online przewiduje się możliwość udziału tłumacza Polskiego Języka Migowego. Zgłoszenia zapotrzebowania w tym zakresie należy dokonać najpóźniej 5 dni przed spotkaniem na adres [email protected]
 
- Zakres Strategii będzie konsultowany dwukrotnie. Aktualne konsultacje stanowią diagnozę potrzeb i opinii, która jest niezbędna do wypracowania wspólnej wizji współpracy. Zebranie opinii mieszkańców jest jednym z pierwszych elementów prac w ramach długotrwałego procesu opracowania Strategii i wymaga zaangażowania wszystkich interesariuszy, czyli mieszkańców Miasta Lublin oraz sąsiednich gmin i ich związków, partnerów społecznych i gospodarczych oraz mieszkańców gmin należących do Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Końcowy kształt Strategii będzie poddany konsultacjom społecznym na początku 2022 roku - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Lubelski Obszar Metropolitalny to partnerstwo gmin i powiatów powołane w celu rozwiązywania wspólnych problemów. W skład tego obszaru, poza Gminą Lublin wchodzą: Gmina Bełżyce, Gmina Bychawa, Gmina Garbów, Gmina Głusk, Gmina Jabłonna, Gmina Jastków, Gmina Kamionka, Gmina Konopnica, Gmina Lubartów, Gmina Miasto Lubartów, Gmina Łęczna, Gmina Mełgiew, Gmina Nałęczów, Gmina Niedrzwica Duża, Gmina Niemce, Gmina Piaski, Gmina Spiczyn, Gmina Strzyżewice, Gmina Miejska Świdnik, Gmina Wojciechów, Gmina Wólka, Powiat Lubelski, Powiat Lubartowski, Powiat Łęczyński, Powiat Puławski, Powiat

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.