Reklama

Reklama

„To jest WOJNA” w Lublinie. Dzisiaj kolejny protest przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: JN

„To jest WOJNA” w Lublinie. Dzisiaj kolejny protest przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego - Zdjęcie główne

„To jest WOJNA” w Lublinie. Dzisiaj kolejny protest przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. Organizatorzy zachęcają do zabrania zniczy | foto JN

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś o 18.00 pod siedzibą partii Konfederacja przy ul. Jezuickiej na Starym Mieście odbędzie się kolejna manifestacja w związku z ostatnim orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji.

Reklama

Wczoraj (23 października) pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej odbyła się manifestacja "Pogrzeb Praw Kobiet". Kilkaset osób zamanifestowało swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu są niezgodne z polską konstytucją. 

 

Uczestnicy manifestacji podkreślali, że skończył się czas na bycie miłym. - To już jest wojna" - krzyczeli.

 

Dzisiaj odbędzie się kolejna manifestacja w tej sprawie. Tym razem pod siedzibą Konfederacji.

 

- Dzięki partii rządzącej i Ordo luris, Trybunał Konstytucyjny zaostrzył prawo aborcyjne. Tym samym skazał tysiące kobiet na cierpienie. Zgotował nam piekło. Prawo to zostało zaostrzone jednak również przy poparciu wszystkich posłów Konfederacji, którzy to w przeszłości niejednokrotnie szerzyli szowinistyczne, godzące w prawa kobiet poglądy - informują organizatorzy dzisiejszej manifestacji.

 

Protest będzie miał formę spaceru, a organizatorzy zachęcają uczestniczki, żeby przyszły z bliskimi sobie mężczyznami i zabrały ze sobą czarne parasolki lub znicze.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE