Reklama

Terytorialsów z Lublina zasiliło 49 nowych ochotników [GALERIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe siły w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Pięć batalionów zasilą ochotnicy, którzy właśnie złożyli uroczystą przysięgę.

W sobotę, 18 lipca, w Lublinie zorganizowano kolejną przysięgę żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.  Szeregi lubelskich terytorialsów zasiliło 49 osób. Symbolicznym momentem było uroczyste wypowiedzenie przez ochotników słów roty przysięgi wojskowej. Nowi terytorialsi wejdą w skład pięciu batalionów lubelskiej brygady OT.

 

"Żołnierze, którzy dziś zasilili szeregi 2 LBOT to mieszkańcy naszego regionu: uczniowie, studenci, osoby pracujące w różnych zawodach. Połączyła ich chęć sprawdzenia swoich sił, zdobycia wojskowych kompetencji, a przede wszystkim chęć służenia społeczności z której się wywodzą" - podkreśla kpt Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Była to pierwsza przysięga lubelskich terytorialsów po dłuższej przerwie spowodowanej koronawirusem i 25. w historii 2 LBOT.

 

„Od małego interesowałem się wojskiem oraz mundurem, tak też zostałem wychowany. W tym roku podjąłem studia podyplomowe na Akademii Sztuki Wojennej i to też zmotywowało mnie do założenia munduru, jak również chęć spróbowania się czy podołam” - powiedział po złożeniu przysięgi szer. Tomasz Bańczorowski, jeden z nowych żołnierzy OT na co dzień pracujący jako urzędnik.

 

W związku z pandemią koronawirusa i  obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, przysięga odbyła się bez udziału gości i lokalnej społeczności, a jedynie w wąskim gronie najbliższych członków rodziny nowych terytorialsów. Po raz pierwszy ceremonia zaprzysiężenia została zorganizowana na terenie kompleksu koszarowego przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70 w Lublinie. Po wakacjach 2 Lubelska Brygada OT przeniesie swoją siedzibę.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE