Reklama

Targi Edukacyjne NAFSA

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Targi Edukacyjne NAFSA - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 200 debat, paneli, warsztatów, spotkań B2B poświęconych globalnym wyzwaniom stojącym przed szkolnictwem wyższym. Od 29 maja do 4 czerwca trwała w Denver konferencja NAFSA: Association of International Educators. Wzięli w niej udział przedstawiciele Lublina.

Konferencja NAFSA to jedno z największych na świecie wydarzeń edukacyjnych. Konferencje i targi NAFSA co roku gromadzą ponad 10 tys. uczestników z ponad 120 państw z całego świata, w tym przedstawicieli uczelni wyższych, koordynatorów programów wymian międzynarodowych, specjalistów zajmujących się edukacją, wykładowców oraz studentów.

Udział w targach był świetną okazją dla przedstawicieli Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin do nawiązania kontaktów z międzynarodowymi organizacjami o profilu edukacyjnym, a także do wymiany doświadczeń z innymi specjalistami zajmującymi się edukacją. Podczas ponad 60 spotkań przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin mieli okazję spotkać się z przedstawieniami uczelni z takich krajów jak: Tajwan, Chiny, USA, Japonia, Argentyna, Meksyk, Nepal, Indie, Turcja, Niemcy, Czechy, Holandia, Belgia i inne. Dodatkowo odbyły się spotkania z firmami rekrutującymi studentów zagranicznych oraz spotkanie z Polonią.

- Uczestnicy konferencji mieli szansę poznania oferty 9 lubelskich uczelni, które jako Miasto Lublin reprezentowaliśmy na polskim stoisku. Równocześnie podczas kilkudziesięciu spotkań w ich imieniu prowadziliśmy rozmowy z uczelniami z całego świata. Ich wynikiem jest nawiązanie kontaktów z wieloma zagranicznymi uczelniami. Wierzymy, że w przyszłości doprowadzą one do wymiany studentów czy wspólnego uznania dyplomów – powiedziała Wiktoria Heruń, koordynator projektu Study in Lublin z Urzędu Miasta Lublin.

Polska zaprezentowała atrakcyjne i cieszące się dużym zainteresowaniem stoisko narodowe zorganizowane przez MNiSW i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Swoją reprezentację, oprócz delegacji Miasta Lublin, w której udział wziął również Prof. dr hab. Marek Pietraś, Prodziekan ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą, reprezentując Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, mieli także przedstawiciele Miasta Kraków, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

W Denver po raz pierwszy w historii NAFSA została zorganizowana pełna sesja konferencyjna poświęcona Polsce. Podczas sesji Global Partner Session: Poland: Europe’s New Higher Education Destination for International Students zaprezentowano polski system szkolnictwa wyższego, potencjał infrastruktury badawczej, a także możliwości podejmowania studiów i prowadzenia badań w naszym kraju. W spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Chin, Malezji, Indii, Nowej Zelandii, Turcji i Hiszpanii.

- Udział Lublina w tak prestiżowych targach, które mają najwyższą międzynarodową rangę na świecie, jest jednym z elementów strategii Miasta Lublin w pozyskiwaniu zagranicznych studentów. Obecnie Lublin zajmuje I miejsce w Polsce jeśli chodzi o odsetek zagranicznych studentów w stosunku do wszystkich studiujących w mieście (odsetek wynosi dziś ponad 8 proc.). W swojej strategii będziemy dążyć do tego, aby poprzez podejmowanie dalszych tego typu działań, jak uczestnicwto w tak prestiżowych spotkaniach oraz realizacja projektu Study in Lublin, ten udział systematycznie wzrastał. Mamy nadzieję, że osiągnie on 15 proc. w 2020 roku, co będzie równoznaczne ze wskaźnikiem obecnych liderów na globalnym rynku edukacyjnym, jak Szwajcaria czy Wielka Brytania – dodał Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE