Reklama

Szybowce i samoloty ultralekkie na bialskim lotnisku

Opublikowano: pon, 14 wrz 2015 02:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Szybowce i samoloty ultralekkie na bialskim lotnisku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma BB Aero wchodzi na bialskie lotnisko. Swoją działalność rozpocznie już w ten weekend. Pierwsze loty już w sobotę.

Przez dwa dni firma z Rybnika prezentować będzie swoje możliwości szkoleniowe. – Od 10 do 17 odbywać się będą loty szybowców, akrobacyjne i prezentowane będą samoloty ultralekkie – informuje Michał Trantau, rzecznik prezydenta Białej Podlaskiej.

Klub BB Aero szkoli pilotów szybowcowych i samolotów ultralekkich. Na początku lipca  podpisał umowę na korzystanie z bialskiego lotniska z bialskim ZGL. – Na tym lotnisku będzie się odbywać holowanie szybowców nawet na wysokość 2 km, bo takie możliwości daje tutejszy pas startowy – mówił wówczas prezes firmy, Marian Fijołek.

Już w ten weekend prezentacje szybowców wyholowanych na wysokość powyżej standardowej (1200 m), zaprezentują członkowie klubu. – Swój udział zapowiedzieli: m.in. Małgorzata Margańska, mistrzyni świata w akrobacji szybowcowej oraz Adam Michałowski, trener mistrza świata Marcina Pośpieszyńskiego – wymienia rzecznik prezydenta.

Firma BB Aero będzie w Białej prowadzić szkolenia z lotów szybowcowych. W pierwszej kolejności przeszkoli z akrobatyki szybowcowej pilotów już posiadających licencje. Oprócz szkoleń oferować też będzie loty widokowe nad Białą. - Już w piątek nad Białą Podlaską latać będzie specjalny samolot z banerem reklamującym 490. rocznicę nadania praw miejskich miastu – dodaje Trantau.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE