Reklama

Reklama

Szpital przy ul. Jaczewskiego w Lublinie dostał łóżka od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Szpital przy ul. Jaczewskiego w Lublinie dostał łóżka od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Zdjęcie główne

Wartość sprzętu zakupionego przez WOŚP jesienią to ok. 20 829 223 zł | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital przy ul. Jaczewskiego dostał 5 łóżek do intensywnej terapii od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która kupuje i przekazuje specjalistyczny sprzęt szpitalom leczącym zakażonych COVID-19.

Reklama

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła łóżka do intensywnej terapii, które trafią do szpitali leczących zakażonych koronawirusem.

 

- Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc - możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejnie - w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski - poinformował na początku listopada Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

Pięć takich łóżek od Fundacji dostał dzisiaj (27 listopada) Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. To łóżka czterosekcyjne z elektryczną regulacją, która umożliwia pacjentowi dobranie wygodnej pozycji. Mają też materac hybrydowy z gąbki i komór powietrznych. Ma to umożliwić stabilizację pacjenta. 15 podobnych łóżek dostanie m.in. SP ZZOZ w Janowie Lubelskim. 

 
Fundacja jednocześnie zapowiada, że to nie koniec wsparcia dla szpitali w trakcie pandemii. W listopadzie udało się zamówić: 1340 łóżek na stanowiska intensywnej terapii, 89 kardiomonitorów, 50 respiratorów, system zdalnego monitorowania pacjentów i 6 koncentratorów tlenu. Wartość sprzętu zakupionego przez WOŚP jesienią to ok. 20 829 223 zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE