Reklama

Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Aleksandra Drozdowska

Szeregi lubelskiej policji zasilone o 111 nowych funkcjonariuszy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 111 nowych policjantów złożyło dziś ślubowanie. Jak wstąpić do służb mundurowych, opowiada nam świeżo zaprzysiężony funkcjonariusz

     Wzniosły moment na zakończenie wyboistej drogi.
     Łącznie 15 komend miejskich i powiatowych zostanie zasilonych przez młodych funkcjonariuszy i funkcjonariuszki, którzy dzisiaj rano złożyli ślubowanie. Podczas uroczystego apelu wypowiedzieli słowa policyjnej przysięgi i z rąk kierownictwa otrzymali upragnione odznaki. „Bardzo duże emocje”, „stres, ale zarazem satysfakcja i zadowolenie z osiągnięcia celu”, „wzniosły moment” – tak wydarzenie komentują świeżo mianowani policjanci.


     Na ten moment każdy z kandydatów czekał pół roku. Droga do niego wiodła przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. „Najpierw sprawdzana była wiedza ogólna, obowiązywały zagadnienia z zakresu przepisów prawa oraz wiedzy o społeczeństwie” – opowiada nam Piotr Rosiecki, jeden z funkcjonariuszy zaślubionych podczas dzisiejszej ceremonii. Następnie na kandydatów czekał test fizyczny. „Tor przeszkód wygląda tak samo zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Punktacja również jest taka sama dla obu płci” – precyzuje funkcjonariusz Rosiecki. Ostatni etap stanowił test psychologiczny sprawdzający predyspozycje do służby w Policji. Pozytywne przejście każdego testu nie oznaczało pewnego przyjęcia w szeregi Policji – kandydaci systematycznie zbierali punkty, a tylko najlepsi z nich mogli dzisiaj świętować rozpoczęcie pracy.


   Jeszcze nie do jednostki

     Funkcjonariusze zostali przyjęci do służby pod koniec ubiegłego roku, ale zanim rozpoczną pracę w jednostkach, muszą przejść okres kursu podstawowego. „W poniedziałek czeka nas wyjazd do Szkoły Policji w Słupsku” – tłumaczy dalej funkcjonariusz Rosiecki. „Szkolenie będzie trwało 7 miesięcy. W trakcie nauki poznamy specyfikę służby w Policji, zdobędziemy niezbędną wiedzę z zakresu przepisów prawa. Duży nacisk stawia się również na ćwiczenia fizyczne i techniki samoobrony” – precyzuje. Dopiero po tym okresie funkcjonariusze uzyskają odpowiednie wykształcenie i powrócą do swoich macierzystych jednostek.


   I Ty możesz wstąpić do Policji?

     Chętnych do wstąpienia w szeregi policji nie brakuje. Nie jest to jednak praca dla każdego a decyzji o niej nie da się podjąć przez przypadek. Wielu kandydatów jest świadomych, że służba trwa praktycznie całą dobę a nierzadko wymaga poświęcenia własnego zdrowia czy życia prywatnego. Co zatem przyciąga młodych ludzi do służby w mundurze? „Jest to bardzo ciekawy zawód – podkreśla Piotr Rosiecki. – Codziennie niesie nowe doświadczenia, wyzwania. Daje wiele możliwości rozwoju. Z pewnością każda, nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie w strukturze Policji coś, co ją zainteresuje”.


     Podanie o przyjęcie do służby można składać od wtorku do czwartku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Szczegóły dotyczące postępowania rekrutacyjnego przyszli kandydaci znajdą pod adresem:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE