Reklama

Stypendysto pośpiesz się! Złóż wniosek!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Stypendysto pośpiesz się! Złóż wniosek! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko do 31 marca studenci I roku uczelni wyższych w Lublinie, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty zawodów stopnia centralnego olimpiady albo turnieju, mogą ubiegać się o przyznanie stypendium. Czas więc na złożenie wniosku.

Stypendia przydzielane będą w ramach pierwszej edycji "Programu wspierania studiujących w Lublinie laureatów i finalistów olimpiad i turniejów". Wnioski należy złożyć w sekretariacie Wydziału Oświaty i Wychowania przy ul. Narutowicza 37/39, w godzinach 7:30-15:30.

Miejski program ma na celu zachęcenie zdolnych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty zawodów stopnia centralnego olimpiady albo turnieju do kontynuowania nauki na lubelskich uczelniach wyższych oraz przeciwdziałanie odpływowi z terenu miasta zdolnych młodych uczniów kontynuujących naukę na dalszych szczeblach edukacji, jak również wzmocnienie intelektualnej elity studenckiej w Lublinie.

Wysokość miesięcznego stypendium, ustalono na poziomie równym 25% minimalnego wynagrodzenia. Wynagrodzenie w 2015 r. wynosiło 1 750 zł, a wysokość miesięcznego stypendium należnego za okres od października do grudnia 2015 r. wynosi 437,50 zł . Od 1 stycznia 2016 r. wynagrodzenie minimalne zostało ustalone na poziomie 1 850 zł, więc wysokość miesięcznego stypendium należnego za okres od stycznia do czerwca 2016 r. wynosi 462,50 zł. Ogólna szacunkowa kwota przyznanego stypendium dla studenta wynosi 4 tys. zł.

Stypendia przyznane na rok akademicki 2015/2016 będą wypłacane w dwóch transzach w kwietniu 2016 r. (za okres od października do lutego) oraz w październiku 2016 r. (za okres od marca do czerwca).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE