Reklama

Spotkanie Wielkanocne

Opublikowano: czw, 18 kwi 2019 13:04
Autor: | Zdjęcie: Lubelskie.pl

Spotkanie Wielkanocne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 kwietnia br. w sali głównej Centrum Konferencyjnego odbyło się doroczne Spotkanie Wielkanocne. Na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego przybyli m.in.: abp metropolita lubelski Stanisław Budzik, abp prawosławny Abel, ks. Krzysztof Kwiatkowski kanclerz kurii metropolitalnej, a jednocześnie duszpasterz pracowników urzędów i instytucji państwowych i samorządowych, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, lubelscy posłowie na Sejm RP, radni Sejmiku Województwa Lubelskiego, rektorzy wyższych uczelni, przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy, dyrektorzy i pracownicy urzędu marszałkowskiego oraz jednostek podległych.

Święta Wielkiej Nocy to przede wszystkim święta mówiące o tym, jaki jest sens naszego życia. Zmuszają nas do refleksji na temat tego, po co tu jesteśmy, co robimy, jak powinniśmy żyć i działać. Dwa tysiące lat kultury chrześcijańskiej pokazuje, że świat się zmienia, a nauka Jezusa Chrystusa pozostaje nadal aktualna. Chciałbym w tym dniu życzyć Wam, aby nauka Chrystusa była w waszych sercach, waszych rodzin i najbliższych. Byśmy mogli z nadzieją spoglądać na najbliższe dni, miesiące i lata. Życzę głębokiego przeżywania Zmartwychwstania Pańskiego! – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Słowo do zebranych przekazał także arcybiskup Stanisław Budzik:

Jezus przychodzi do Apostołów – mimo że nie sprostali próbie krzyża –  z orędziem pokoju, przebaczenia. «Pokój Wam» – to są pierwsze słowa Zmartwychwstałego Chrystusa. Chciałbym życzyć Wam wszystkim tu obecnym, aby te święta, piękne i radosne, będące źródłem naszego chrześcijaństwa, były takim spotkaniem z Jezusem Zmartwychwstałym. Niech przyjdzie do Was, do Waszych rodzin, do naszych wspólnot i powie «Pokój Wam».UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE