Reklama

Reklama

Spotkanie online ZUS dla byłych opozycjonistów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Spotkanie online ZUS dla byłych opozycjonistów - Zdjęcie główne

Świadczenie przysługuje osobie, której emerytura, renta inwalidzka lub renta z tytułu niezdolności do pracy są niższe od 2400 zł brutto | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższy czwartek Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje spotkanie online na temat dodatków do emerytur i rent dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób, które były represjonowane z powodów politycznych.

Reklama

W połowie października w życie weszły przepisy o świadczeniu wyrównaczym. Przysługuje ono osobie, której emerytura, renta inwalidzka lub renta z tytułu niezdolności do pracy są niższe od 2400 zł brutto.

 

- Do wyrównania uprawnia decyzja Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, która potwierdza status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Decyzję należy dołączyć do wniosku o świadczenie wyrównawcze. Wniosek trzeba złożyć w instytucji, która wypłaca emeryturę lub rentę - informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

 

O świadczeniu podczas internetowego szkolenia opowie ekspert Oddziału ZUS w Biłgoraju. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (3 grudnia), na facebookowym profilu Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora. Zacznie się ono o godzinie 12.00 i nie obowiązują żadne zapisy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE