Reklama

Solary w Lubartowie: za tydzień spotkanie informacyjne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: kolektoryslonecznelodz.wordpress.com

Solary w Lubartowie: za tydzień spotkanie informacyjne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 25 sierpnia (wtorek) w siedzibie Lubartowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie instalacji kolektorów słonecznych.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 17.00 i 19.00 , w budynku Lubartowskiego Ośrodka Kultury (kino Lewart). Na spotkaniu obecni będą projektant i wykonawca przyszłego montażu instalacji solarnych.

Ponadto, Urząd Miasta zwraca się z prośbą, aby w momencie przeprowadzenia wizji lokalnej przez ankieterów, podawać rzeczywistą liczbę osób systematycznie korzystających z ciepłej wody. Zakładanie, że w dalekiej przyszłości będzie większa ilość mieszkańców, lub że często będziemy odwiedzani przez gości, nie jest wskazane i spowoduje niepotrzebne problemy z systematycznym użytkowaniem instalacji.

Urząd Miasta przypomina także, iż do czasu przyjazdu ekipy instalacyjnej, o której powiadomieni Państwo zostaną z około tygodniowym wyprzedzeniem, do obowiązków i zadań Właściciela/Użytkownika budynku mieszkalnego na którym ma być wykonany montaż instalacji solarnej w ramach w/w projektu należy:
- wykonanie prac porządkowych polegających na umożliwieniu swobodnego dotarcia Wykonawcy do pomieszczeń, miejsc gdzie będą prowadzone prace i montowane urządzenia.
- doprowadzenie instalacji zimnej i ciepłej wody użytkowej do miejsca, gdzie będzie montowany zasobnik solarny.
- doprowadzenie do odpowiedniego stanu instalacji elektrycznej w tym przygotowanie gniazda 3 wtykowego z bolcem uziemiającym.
- przystosowanie przegród, bram do możliwości przetransportowania elementów instalacji solarnej w odpowiednie miejsca.
- montaż reduktora ciśnienia zimnej wody o ile takiego nie ma.
- zapewnienie dodatniej temperatury w pomieszczeniu, gdzie posadowiony zostanie zasobnik.

W przypadku braku możliwości wykonania powyższych prac, można będzie je za umowną opłatą zlecić instalatorom montującym kolektory słoneczne, w momencie ustalania daty montażu. Proszę pamiętać, iż Wykonawca ma prawo odmówić wykonania montażu instalacji solarnej w przypadku stwierdzenia że w/w prace nie zostały wykonane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE