Reklama

Sieć Stokrotka ma nowego właściciela

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Sieć Stokrotka ma nowego właściciela - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Litwini z grupy Maxima nabyli ponad 93 procent akcji Emperii. Zgodę na realizacje umowy z listopada ub. roku wydał w pierwszych dniach kwietnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.


Litwini z grupy Maxima nabyli ponad 93 procent akcji Emperii. Zgodę na realizacje umowy z listopada ub. roku wydał w pierwszych dniach kwietnia Urząd Ochrony  Konkurencji i Konsumentów. Nowy właściciel wyłożył na stół miliard złotych.

 -Współpraca z nowym inwestorem - Maxima Grup otwiera drogę Stokrotce do aktywnego uczestnictwa w procesach konsolidacyjnych na polskim rynku detalicznym, podała Emperia Holding, właściciel sieci Stokrotka – czytamy w komunikacie spółki.

Stokrotka dzisiaj to 440 sklepów. Siedziba firmy znajduje się w Lublinie. Emperia, dotychczasowy właściciel sieci, w ubiegłym roku miał 2.57 mld zł przychodów ze sprzedaży. To więcej o osiem procent niż w roku 2016. W tym czasie Stokrotka otworzyła 77 nowych sklepów. Plan tegoroczny zakłada otwarcie 100 nowych sklepów sieci. W pierwszym kwartale zanotowano wzrost sprzedaży o ponad 15 procent. Na tej transakcji zyskają klienci, pracownicy, kontrahenci. Maxima należy do grupy kapitałowej, która prowadzi działalność w różnych branżach głównie na rynku litewskim, łotewskim i estońskim, przy czym prowadzi również działalność w Bułgarii, Polsce, Hiszpanii oraz w kilku innych państwach, głównie z UE. Grupa prowadzi dwie sieci supermarketów w Polsce (Aldik i Sano). W 2016 roku skonsolidowane obroty spółki wynosiły 2.693 mln euro. MAXIMA GRUPĖ UAB zatrudnia ok. 31.000 osób.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE