Reklama

Ruszyły zapisy na kurs playworkingu!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: CK Lublin

Ruszyły zapisy na kurs playworkingu! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Centrum Kultury ruszyły zapisy na kurs dla playworkerów - osób animujących działania uczestników Rezerwatu Dzikich Dzieci.


W Centrum Kultury ruszyły zapisy na kurs dla playworkerów – osób animujących działania uczestników Rezerwatu Dzikich Dzieci.

-To dziedzina łącząca pedagogikę i animację kultury, uwzględniająca indywidualną ścieżkę rozwoju każdego dziecka. Szkolenie daje możliwość poszerzenia swoich kwalifikacji i kompetencji w pracy z dziećmi – zapewniają organizatorzy.

Kurs jest skierowany głównie do osób pracujących na co dzień z dziećmi (wychowawców w świetlicach, ośrodkach resocjalizacyjnych, domach kultury) oraz absolwentów m. in. pedagogiki czy animacji kultury. Całe przedsięwzięcie trwa dwa dni i zostało podzielone na dwa etapy:

  • pięciodniowy darmowy kurs playworkerski (wykłady w Centrum Kultury i wizyty w Rezerwacie),
  • praktyczny staż w Rezerwacie – (czas trwania: min. 3 dni; stażysta zatrudniony jest na umowę zlecenie i otrzymuje za staż wynagrodzenie).

Zapisy na kurs trwają do 13 kwietnia. CV należy wysyłać na adres email: rezerwatdzikichdzieci@gmail.com.


Czym jest Rezerwat Dzikich Dzieci?

Jest to przestrzeń usytuowana przy ul. Dojnej Panny Marii 8. Ideą przedsięwzięcia było stworzenie miejsca zabaw, rozumianego jako teren swobodnych działań dzieci, z minimalną ingerencją dorosłych.

-Przeszkoleni playworkerzy dokładają wszelkich starań, by zabawa przebiegała z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, przy minimalnej ingerencji dorosłych. W obrębie Rezerwatu obowiązuje także Kodeks Honorowy – uczestnicy zabaw są zobowiązani przestrzegać jego założeń – czytamy na stronie Centrum Kultury w Lublinie.

Kolejna edycja Rezerwatu rusza już w maju.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE