Reklama

Reklama

Rusza projekt "Przedsiębiorcze dzieciaki" w Lublinie

Opublikowano: wt, 9 lut 2021 16:50
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Rusza projekt "Przedsiębiorcze dzieciaki" w Lublinie - Zdjęcie główne

Rusza projekt "Przedsiębiorcze dzieciaki" w Lublinie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin rozpoczyna realizację kolejnej edycji projektu "Przedsiębiorcze dzieciaki”. - Rozwój kreatywności naszych najmłodszych mieszkańców w przyszłości przełoży się na wzrost przedsiębiorczości wśród młodzieży i absolwentów wkraczających na rynek pracy po zakończeniu edukacji - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Reklama

Celem projektu jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych i rozwijanie kompetencji w przyszłości poszukiwanych na rynku pracy. Projekt realizowany jest przez Miasto Lublin i Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

- Projekt „Przedsiębiorcze dzieciaki” jest innowacyjny w skali całego kraju. Jego uczestnicy, dzieci w wieku wczesnoszkolnym, mają szansę zdobyć wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, rozwijając przy tym kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, zdolność do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć. Rozwój kreatywności naszych najmłodszych mieszkańców w przyszłości przełoży się na wzrost przedsiębiorczości wśród młodzieży i absolwentów wkraczających na rynek pracy po zakończeniu edukacji - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 

Z powodu pandemii, tegoroczna edycja będzie przeprowadzona w formie hybrydowej, z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Ze względu na obostrzenia i niestabilną sytuację dotyczącą nauki w formie stacjonarnej, w tegorocznej edycji będą uczestniczyć wyłącznie dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. „zerówki”) w różnych placówkach oświatowych.

Rekrutacja dla partnerów projektu trwa od 8 do 17 lutego. Do udziału mogą się zgłaszać: placówki oświatowe, firmy prowadzące działalność na terenie Lublina oraz przedstawiciele przemysłów kreatywnych, dla których równie ważne, jak dla organizatorów, jest budowanie postaw przedsiębiorczych u dzieci od najmłodszych lat.

W 2019 roku w projekcie wzięło udział ponad 400 dzieci z 17 placówek oświatowych z Lublina, 21 nauczycieli i 21 studentów. W poprzedniej edycji przeprowadzono 170 godzin zajęć lekcyjnych, zorganizowano 17 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach. - Dzieci mogły zobaczyć proces przygotowywania kultowych, lubelskich produktów lub przekonać się, jak wygląda praca na różnych stanowiskach dzięki temu, że ponad 40 godzin spędziły w halach produkcyjnych - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy