Reklama

Rusza nabór wniosków o stypendia artystyczne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Rusza nabór wniosków o stypendia artystyczne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa nabór wniosków o stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Lublin dla osób zajmujących się twórczością oraz upowszechnianiem kultury. Zgłoszenia można składać w Wydziale Kultury do 31 października osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego (decyduje data wpływu).

Stypendium na realizację projektu z zakresu twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury może być przyznawane osobie pełnoletniej, która mieszka, pracuje lub uczy się w placówce edukacyjnej na terenie Lublina lub przedmiot jej projektu stypendialnego jest związany z Lublinem.

W ramach projektu stypendialnego należy zrealizować nowy projekt o charakterze artystycznym lub z zakresu upowszechniania kultury.

Projekt stypendialny z zakresu twórczości artystycznej może być realizowany w szczególności w takich dziedzinach sztuki jak: film, literatura, muzyka, sztuki wizualne, w tym m.in.: malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, fotografia, multimedia, instalacja, intermedia, a także taniec i teatr.

Projekt stypendialny z zakresu upowszechniania kultury może być realizowany w szczególności w zakresie:
1) animacji kultury;
2) organizacji wydarzeń kulturalnych;
3) edukacji kulturalnej i artystycznej;
4) wydawnictw kulturalnych;
5) zarządzania kulturą;
6) badań nad kulturą.

Stypendium na realizację projektów stypendialnych ustala się w wysokości od 2 tysięcy zł do 10 tysięcy zł. Projekty stypendialne można realizować między 1 stycznia a 31 grudnia 2017 r. o czasie trwania od 2 do 10 miesięcy. Możliwa jest realizacja projektów stypendialnych łączących twórczość artystyczną z działaniami z zakresu upowszechniania kultury.

Termin realizacji projektu stypendialnego nie może wykraczać poza 2017 r. W roku kalendarzowym jedna osoba może zrealizować jeden projekt stypendialny. Stypendium nie może być przyznane na realizację wszelkiego rodzaju prac dyplomowych, zakupy środków trwałych, czy dofinansowanie nauki lub podnoszenie kwalifikacji zawodowych wnioskodawcy.

Informacje o dokumentach, które należy złożyć z wnioskiem są dostępne na stronie internetowej miasta.

Kontakt: Ewelina Pszczoła: epszczola@lublin.eu, 81 466 3714, Iwona Matusiak: imatusiak@lublin.eu, 81 466 3705.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE