Reklama

Rusza budowa szkoły przy Berylowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM

Rusza budowa szkoły przy Berylowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest wykonawca, wyłoniony w przetargu, jest umowa. Za kilka dni miasto przekaże mu teren budowy i ruszy długo oczekiwana inwestycja. Otwarcie szkoły przy ulicy Berylowej planowane jest na wrzesień 2020 roku.

Właściwie będzie to wielofunkcyjny kompleks oświatowy. Oprócz szkoły podstawowej powstanie przedszkole oraz lokale z przeznaczeniem dla domu kultury. Nowa szkoła pomieści 600 uczniów, a przedszkole 150 maluchów.

Plany zakładają, że będzie to czteropiętrowy budynek z oddzielnym wejściem dla każdej jednostek. Jedna z kondygnacji przewidziana jest jako częściowo podziemna ze względu na spadek terenu. W kompleksie zagwarantowane jest miejsce dla zespołu jadalno-kuchennego, obsługującego placówki oświatowe. Pozwoli on na przygotowanie każdego dnia 1300 posiłków, w tym 900 obiadów. W budynku powstanie także sala gimnastyczna z widownią (337 miejsc) oraz aula na 310 miejsc, będąca w dyspozycji szkoły i domu kultury.

Budynek będzie prawdopodobnie największą placówką oświatową jaka do tej pory powstała w Lublinie, jego powierzchnia sięgnie niemal 14 tys. m2.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE