reklama

Rozmowy o Dalekim Wschodzie z Radosławem Pyfflem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KUL Lublin

Rozmowy o Dalekim Wschodzie z Radosławem Pyfflem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościKatolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Pax Sinica - zasady komunikacji z Chińczykami i perspektywy pracy po sinologii. Początek 30 marca o godz. 10.00.

Centrum Polsko-Chińskie KUL zaprasza na spotkanie z Radosławem Pyfflem - znawcą kultury chińskiej, konsultantem do spraw rynku chińskiego, Prezesem Centrum Studiów Polska-Azja, członkiem polskiej delegacji rządowej podczas wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Chinach.

Wykłady odbędą się 30 marca w sali 216 Centrum Transferu Wiedzy KUL:

  • 10.00 - 11.00 Perspektywy młodych ludzi na rynku pracy po skończeniu sinologii
  • 11.15 - 12.15 Czy Chiny będą rządzić światem i jeśli tak, to jak będzie wyglądał świat w XXI wieku - Pax Sinica?
  • 12.30 - 13.30 Jak skutecznie komunikować z Chińczykami? (w biznesie, pracy, przy wspólnych projektach i przedsięwzięciach)

Centrum Polsko-Chińskie KUL to nowa jednostka naukowo-badawcza uniwersytetu, która powstała w grudniu 2015 roku. Centrum współpracuje z Yangtze Normal University (YZNU) w Chongqing, w planach ma nawiązywanie nowych kontaktów z uczelniami, głównie chińskimi, ale także w Szanghaju, Hongkongu oraz Taipei (Tajwan). Centrum chce również współpracować z innymi uniwersytetami, polskimi i zagranicznymi, kształcącymi w zakresie studiów sinologicznych, placówkami dyplomatycznymi oraz firmami polsko-chińskimi. W perspektywie planowane jest prowadzenie komercyjnych kursów jęz. chińskiego: dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym także kursów specjalistycznych, np. biznesowych, a także organizacja szkoleń w zakresie negocjacji biznesowych z Chinami, czy chińskich obyczajów.

Studia na kierunku filologia-sinologia, prowadzone są na KUL od 2012 roku. Natomiast od stycznia 2015 r. przy uniwersytecie działa Centrum Egzaminacyjne Hanyu Shuiping Kaoshi (HSK), przeprowadzające państwowe egzaminy znajomości języka chińskiego dla obcokrajowców. Dotychczas odbyły się dwie sesje egzaminacyjne tych certyfikowanych egzaminów.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE