Reklama

Reklama

Rozbudowa Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Miasto szuka wykonawcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogłoszono przetarg na rozbudowę budynku Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej. - To zadanie, które podobnie jak inwestycje na Węglinie i Felinie, jest niezbędne w kontekście szybko rosnącej liczby mieszkańców dzielnicy - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Reklama

Miasto Lublin ruszy wkrótce z realizacją inwestycji oświatowej. W piątek (9 kwietnia) ogłoszono przetarg na rozbudowę budynku Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej na terenie dzielnicy Sławin, o nowy segment przedszkolny. Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 26 kwietnia.
 
- Opracowanie dokumentacji projektowej i ogłoszenie przetargu otwiera nam drogę do realizacji kolejnej bardzo potrzebnej miejskiej inwestycji oświatowej – budowy nowego segmentu przedszkolnego w Zespole Szkół nr 12 na Sławinie. To zadanie, które podobnie jak inwestycje na Węglinie i Felinie, jest niezbędne w kontekście szybko rosnącej liczby mieszkańców dzielnicy - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Przedszkole nr 86 funkcjonujące w Zespole Szkół nr 12, cieszy się od lat coraz większym zainteresowaniem. W bieżącym roku do 12 oddziałów uczęszcza 300 dzieci. Dzięki inwestycji placówka przy ul. Sławinkowskiej zyska dodatkowy segment, do którego zostaną przeniesione wszystkie istniejące obecnie oddziały przedszkolne.
 
W nowym obiekcie znajdzie się miejsce dla 300 dzieci. W ten sposób w głównym budynku zwolnią się sale lekcyjne dla szkoły podstawowej, w której uczy się 961 uczniów. W ramach inwestycji powstanie 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej o kubaturze prawie 9 tys. m3, z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. mkw.
 
Na poziomie -1 zaprojektowano pomieszczenia techniczne i magazyny, na parterze i dwóch piętrach znajdą się po 4 sale lekcyjne, gabinety, pomieszczenia pomocnicze, porządkowe, socjalne, toalety i szatnie. Na parterze będzie rozdzielnia posiłków przywożonych do przedszkola ze stołówki szkolnej znajdującej się w głównym budynku, a także zmywalnia naczyń. Na kolejnych kondygnacjach przewidziano salę do ćwiczeń ruchowych oraz wielofunkcyjną salę widowiskową.
 
Budynek otrzyma prostą, nowoczesną bryłę zaprojektowaną, żeby zapewnić maksymalne nasłonecznienie sal przedszkolnych oraz niesymetrycznie rozmieszczone kolorowe okna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy