Reklama

Rozbita grupa przestępcza działająca metodą na policjanta.

Opublikowano: śr, 27 gru 2017 18:42
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Rozbita grupa przestępcza działająca metodą na policjanta. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci Komedy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali cztery osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawcy dokonywali oszustw metodą na policjanta CBŚ.

Policjanci Komedy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali cztery osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawcy dokonywali oszustw metodą na policjanta CBŚ. Trójka z zatrzymanych trafi tymczasowo do aresztu na okres 3 miesięcy.

Śledczy wyjaśniają, że przestępcy telefonicznie kontaktowali się z losowo wybranymi numerami, pokrzywdzonym podawali się za obce osoby.

Ich celem było zwrócenie uwagi, że poszkodowany rozmawiał z nieznaną mu osobą. Następnie po zerwaniu połączenia, do poszkodowanego dzwoniła druga osoba z grupy przestępczej, tym razem podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego z Lublina. Pracownik podawał numer legitymacji służbowej, przybliżone miejsce pełnionej służby, informował także, że połączenie z nieznaną osobą zostało zerwane przez niego, celem uniemożliwienia popełnienia przestępstwa. Kolejno informował o prowadzonych działaniach przez „pracowników Policji” mających na celu rozpracowanie grupy przestępczej dokonującej oszustw, rzekomo wraz z pracownikami banków.

Zatrzymani to  Urszula M. (l. 48), Małgorzata M.(l. 25), Alina N.(l. 22) oraz Rosse A.(l. 42). Usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnieniu wielu przestępstw o charakterze rozporządzenia cudzym mieniem w postaci pieniędzy.

Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP LublinUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE