Reklama

Rolniku! Złóż wniosek o dotacje!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Rolniku! Złóż wniosek o dotacje! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Biura Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które zajmują się obsługą wniosków, przypominają wszystkim zainteresowanym rolnikom o obowiązujących ich terminach.

W tym roku na realizację płatności bezpośrednich zostanie przeznaczona kwota około 3,4 mld euro. Warto więc starać się o przyznanie dotacji na swoje gospodarstwo. Wcześniejsze złożenie wniosku pozwoli na szybką jego ocenę przez pracowników Agencji oraz da możliwość na poprawienie ewentualnych błędów w terminie umożliwiającym przyznanie płatności bezpośrednich.

Uwaga! Takie dokumenty będzie można jeszcze złożyć do 10 czerwca 2016 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski będzie można przesłać pocztą, złożyć za pośrednictwem Internetu na stronie www.arimr.gov.pl lub osobiście – w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dyrekcja i pracownicy ARIMR zachęcają wszystkich do terminowego ubiegania się o przyznanie płatności obszarowych, ponieważ pozwoli to na pełne wykorzystanie na ten cel środków finansowych. Złóżmy więc dokumenty do 16 maja.

Jeśli okaże się, ze złożony wniosek jest niekompletny, pracownik Biura Powiatowego ARiMR niezwłocznie po jego otrzymaniu, poinformuje rolnika o stwierdzonych brakach oraz skutkach ich nieusunięcia do 10 czerwca 2016 r. W przypadku gdy rolnik nie usunie braków do wskazanego wyżej terminu, wniosek o przyznanie płatności zostanie rozpatrywany w zakresie, w jakim został prawidłowo wypełniony. Ponadto każdy rolnik, który ubiegał się o przyznanie płatności bezpośrednich w zeszłym roku, otrzymał z Agencji wstępnie wypełniony tzw. „wniosek spersonalizowany”. Dokument ten pozwoli jeszcze bardziej skrócić czas na załatwienie spraw papierkowych.

W roku 2016 na jednym formularzu wniosku rolnicy będą mogą ubiegać się o przyznanie różnych form pomocy. Agencja przypomina jednocześnie, ze rolnicy którzy posiadają co najmniej 10 hektarów gruntów ornych muszą stosować dywersyfikację upraw, a rolnicy posiadający powyżej 15 hektarów gruntów ornych, dodatkowo są zobowiązani utrzymywać w gospodarstwie obszary proekologiczne (EFA).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE