Reklama

Robert Szewc nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie

Opublikowano:
Autor:

Robert Szewc nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inspektor Robert Szewc został Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Pawła Dobrodzieja, który powołany został na szefa stołecznych funkcjonariuszy.


     Podczas dzisiejszej ceremonii nastąpiło uroczyste przekazanie jednostki. W uroczystości wzięli udział nadinsp. Jan Lach Zastępca Komendanta Głównego Policji, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, komendanci miejscy i powiatowi województwa lubelskiego, kadra kierownicza KWP w Lublinie, a także przedstawiciele służb mundurowych województwa lubelskiego.


     Dzisiaj rano w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyła się uroczysta ceremonia przekazania obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Z jednostką pożegnał się dotychczasowy komendant  nadinsp. Paweł Dobrodziej.

      Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Komendanta Głównego, na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie powołany został insp. Robert Szewc dotychczasowy Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Zgodnie z policyjnym ceremoniałem  podczas uroczystej zbiórki nastąpiło przekazanie jednostki.

   

     Zastępca Komendanta Głównego Policji podziękował nadinsp. Pawłowi Dobrodziejowi za blisko 2 letnią służbę w Lublinie. -  „Przed Panem stoją teraz nowe i ważne wyzwania. Będą one możliwe do zrealizowania dzięki ogromnemu doświadczeniu, które zdobył Pan właśnie tutaj, budując i tworząc doskonale funkcjonujący zespół, profesjonalnie realizujący zadania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny.

Dziś to  wielki  i ważny dzień  dla insp. Roberta Szewca - kontynuował nadinsp. Lach. Od dziś wchodzi Pan w skład ścisłego grona Polskiej Policji. To zaszczyt i honor, ale także olbrzymia odpowiedzialność. Będzie Pan teraz także współautorem działań na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Gratuluję i życzę sukcesów."

Nadinsp. Jan Lach przekazał Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie pióro od Komendanta Głównego Policji z nadzieją i przekonaniem, że nowy szef lubelskich policjantów będzie nim podpisywał trafne i słuszne decyzje.

"Dużo emocji towarzyszy mi dzisiaj podczas tej uroczystości. To moje pożegnanie jest bardzo osobiste" - tak rozpoczął swoje wystąpienie nadinsp. Paweł Dobrodziej.

"Okres mojej służby na Lubelszczyźnie był najlepszym czasem mojej kariery zawodowej. Stworzyliśmy tutaj bardzo dobrze prosperujący zespół ludzi. Dziękuję Wam bardzo serdecznie. To, co pozwala mi odejść z nieco mniejszym smutkiem to fakt, że zostawiam Was w bardzo dobrych rękach nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roberta Szewca. Jestem spokojny o garnizon lubelski i bardzo serdecznie Ci gratuluję Robercie." – mówił nadinsp. Dobrodziej .

Następnie głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc - „Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie, którym zostałem obdarzony. To dla mnie wielki zaszczyt, honor, ale także świadomość i poczucie ogromnej odpowiedzialności. Zrobię wszystko, aby lubelska Policja, tak jak do tej pory cieszyła się zaufaniem i autorytetem, aby panowała dobra atmosfera pracy i służby, jaką wprowadził Pan Komendant Dobrodziej."


Insp.  Szewc podziękował komendantowi Dobrodziejowi za wspólny czas służby,  naukę i doświadczenie, które zdobył. "Dziękuję w imieniu swoim oraz wszystkich policjantów” – dodał.


Na zakończenie głos zabrał Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, który podziękował byłemu komendantowi za pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Lubelszczyzny. Wojewoda gratulował insp. Robertowi Szewcowi - „Jestem  przekonany, że to będzie kontynuacja dobrych działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, a Lubelszczyzna będzie nadal w gronie najbezpieczniejszych miejsc w Polsce.”


     Insp. Robert Szewc  służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Zamościu. Przez kolejne lata  związany był z jednostką w Tomaszowie Lubelskim. Pełnił służbę w pionach: kryminalnym, prewencji i wspomagającym. Zajmował się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prewencją kryminalą, pracował w kadrach oraz  kontroli.  W tomaszowskiej komendzie zajmował  stanowiska wykonawcze, a następnie  kierowncze. Od marca 2009r był Z-cą Naczelnika Wydziału Prewencji, w październiku 2012r został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego.

    10 kwietnia 2013 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim.  Z dniem 13 kwietnia 2015 r. powołany na  Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu.  25 marca 2016 r.  został Zastępcą  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie,  a 16.03.2017 r. I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego. W  dniu 16 listopada 2017 r powierzone zostały mu obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.


Źródło i więcej informacji: www.lubelska.policja.gov.pl
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE