Reklama

Riad Haidar otwiera kampanię Zjednoczonej Lewicy w Białej Podlaskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Danielewicz

Riad Haidar otwiera kampanię Zjednoczonej Lewicy w Białej Podlaskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wraz z Michałem Kabacińskim, posłem Twojego Ruchu, Riad Haidar, jedynka na liście Zjednoczonej Lewicy w okręgu wyborczym nr 7, rozpoczął prezentację programu swojego ugrupowania.

Riad Haidar (SLD) i Michał Kabaciński (TR), zajmują dwie czołowe pozycje na liście ZL w okręgu nr 7( bialsko – chełmsko – zamojskim) w nadchodzących wyborach do Sejmu. Haidar startuje z pierwszego, Kabaciński z drugiego miejsca.

Pierwsze spotkanie z mediami odbyło się przez Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Liderzy listy ZL w okręgu 7 wybrali to miejsce, by mówić o swojej wizji służby zdrowia. – Bardzo dużo dziedzin w sferze opieki zdrowotnej w naszym kraju jest nierozwiązanych – mówił Riad Haidar. – Poczynając od młodzieży, której nie gwarantuje się edukacji zdrowotnej, nie wpaja nawyków żywieniowych, nie zaznajamia z profilaktyką, poprzez politykę lekową przez którą naszych seniorów nie stać na leki, aż po opiekę geriatryczną, która jest znikoma. Czy państwo wiecie, że na 341 powiatów mamy w kraju 337 geriatrów? Kto ma leczyć naszych seniorów, którzy nierzadko wciąż na nas pracują?

Doktor Haidar informuje, że ZL ma plan dla służby zdrowia. Będzie dążyć do tego , by nakłady na tę dziedzinę z budżetu państwa wynosiły 7 procent PKB. – To minimum niezbędne, by zagwarantować służbie zdrowia należyte funkcjonowanie, by nasi pacjenci byli godnie przez placówki lecznicze obsługiwani. Lekarze nie są od liczenia, tylko od leczenia. Chcemy więc tak zmienić system, by to pacjent był w centrum uwagi a nie punkty z NFZ – tłumaczył. Jego zdaniem odpowiednie nakłady na służbę zdrowia poprawią nie tylko opiekę nad pacjentem, ale zapewnią też godziwe pensje średniemu personelowi medycznemu. – Pielęgniarki dostają naprawdę głodowe pensje, zupełnie nieadekwatne do wysiłku, jaki wkładają co dzień w wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Dziś średnia wieku pielęgniarki to 47 lat. Za parę lat zabraknie nam pielęgniarek, bo teraz do tego zawodu nikt się nie garnie za tak marne pieniądze.

Michał Kabaciński dodał, że ZL chce się też zająć rozwiązaniem kwestii gabinetów lekarskich w szkołach. – Chcemy odwrócić tendencje i dać możliwości samorządom, by taką działalność do szkół mogły wprowadzać – zapewnia. Kandydaci zapowiadają, że to pierwsze z wielu spotkań, jakie będą odbywać w różnych miejscowościach okręgu z którego startują jako liderzy ZL. Nie zamierzają się też skupiać jedynie na służbie zdrowia. Podczas wystąpień w terenie chcą poruszyć wszystkie założenia programowe reprezentowanego przez siebie ugrupowania.

Riad Haidar zawodowo zawiązany jest z bialskim szpitalem, gdzie pracuje jako ordynator na oddziale neonatologicznym. Jest też radnym Sejmiku Wojewódzkiego z ramienia SLD.
Michał Kabaciński związany politycznie z Twoim Ruchem, obecnie jest posłem tego ugrupowania. Pochodzi z Lublina.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE