Remont oddziałów ginekologicznych i rehabilitacjnych w lubelskim szpitalu wojewódzkim zakończony

wiadomosci Zakończył się remont Oddziału Ginekologii i Położnictwa oraz pomieszczeń Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Lublin zyskał dzięki temu jedne z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 16 września 2020 10:40 | Aktualizacja: 16 września 2020 09:38

Nowoczesna ginekologia i rehabilitacja

 

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zakończyła się przebudowa Oddziału Ginekologii i Położnictwa oraz pomieszczeń Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej. Oba gmachy czekały na remont od lat 80. Budynki dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych i wymieniono instalacje m.in. wodno-kanalizacyjną, elektryczną, centralne ogrzewanie, wentylacę i klimatyzację. Obie inwestycje zostały dofinansowane z funduszy unijnych na kwotę ponad 22 mln złotych.

 

- Koniec remontu to bardzo dobra wiadomość dla pacjentów szpitala. Ginekologia oraz rehabilitacja są teraz jednymi z najnowocześniejszych w Polsce - mówi Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego. 

 

Remont oddziałów ginekologicznych

 

Wszystkie pięć kondygnacji w bloku „E”, mieszczących Oddział Ginekologii i Położnictwa oraz Oddział Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka, przeszły gruntowny remont. Wyremontowano dwie sale operacyjne, a boksy znajdujące się na trakcie porodowym wyposażono w wanny do porodów i nowoczesny węzeł higieniczno-sanitarny. W sali cięć cesarskich pojawiło stanowisko do resuscytacji noworodka. Dotychczas wstrzymane na czas remontu porody rodzinne zostaną przywrócone po odbiorach technicznych oraz otrzymaniu pozytywnej opinii Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii oraz Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Ginekologii i Położnictwa. Unowocześnienie oddziału ginekologii kosztowało prawie 14 mln złotych.

 

Modernizacja budynku rehabilitacji

 

W ramach przebudowy pomieszczeń w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej powstało więcej gabinetów zabiegowych. Znalazł się tam nowoczesny sprzęt do masażu wirowego i wodnego oraz basen. Z kolei sala gimnastyczna ma wydzieloną salę ćwiczeń oraz dwa pomeiszczenia do indywidualnych ćwiczeń.

 

Koszt robót wyniósł ponad 8,7 mln złotych. Na wyposażenie przeznaczono blisko 250 tys. złotych.

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.