Reklama

Rekord - ponad 11,3 mln deklaracji złożonych przez Internet

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: komputerswiat.pl

Rekord - ponad 11,3 mln deklaracji złożonych przez Internet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Finansów podsumowało kampanię "Szybki PIT". Akcja swym zasięgiem objęła cała Polskę. Resort przygotował wiele udogodnień dla podatników.

Ministerstwo Finansów podsumowało kampanię „Szybki PIT”. Akcja swym zasięgiem objęła cała Polskę. Resort przygotował wiele udogodnień dla podatników.  

Najważniejszym udogodnieniem była możliwość rozliczenia się z fiskusem przez Internet. W ten sposób złożono 11 374 148  rocznych deklaracji podatkowych za 2017 rok. Jest to nowy rekord e-PIT-ów. Rok wcześniej podatnicy złożyli 9 670 215 e-deklaracji.  

Ministerstwo Finansów przygotowało też wiele innych udogodnień, z których chętnie skorzystało wielu Polaków. Jak podaje resort - 93 punkty rozliczeń w galeriach handlowych odwiedziło ponad 15 tys. osób. Eksperci MF od podatków dochodowych podczas kwietniowych dyżurów telefonicznych odpowiedzieli na tysiące pytań dotyczących rozliczeń, m.in. na temat ulg podatkowych czy działalności gospodarczej. Podobne dyżury odbywały się we wszystkich urzędach skarbowych, gdzie dodatkowo znajdowały się stanowiska, z których podatnicy mogli wysłać e-PIT.

Uruchomiona została też strona internetowa szybkipit.pl, na której znalazły się formularze, broszury, instrukcje i wszystkie informacje potrzebne do złożenia deklaracji. Szybki PIT był take obecny na Facebooku.  W tym roku można było również skorzystać z aplikacji, która umożliwiała sprawdzenie stanu realizacji zwrotu nadpłaty podatku. 

Akcja „Szybki PIT” wystartowała z początkiem marca i trwała do 30 kwietnia, czyli do momentu, do którego należało rozliczyć się z fiskusem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE