Reklama

Reklama

Radny proponuje stworzyć Aleję Sławnych Lublinian pod CSK

Opublikowano: śr, 26 sie 2020 17:21
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Radny proponuje stworzyć Aleję Sławnych Lublinian pod CSK - Zdjęcie główne

Radny proponuje, żeby pod Centrum Spotkania Kultur powstała Aleja Słwnych Lublinian | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Zbigniew Ławniczak ponownie zaproponował utworzenie Alei Sławnych Lublinian na Placu Teatralnym pod Centrum Spotkania Kultur. Do tematu wrócił w związku ze śmiercią lubelskiego piosenkarza Piotra Szczepanika.

Reklama

W zeszłym tygodniu w wieku 78 lat zmarł Piotr Szczepanik - lubelski piosenkarz, gitarzysta i aktor, który zasłynął hitem "Kochać". Dlatego radny miejski Zbigniew Ławniczak (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do prezydenta Lublina - Krzysztofa Żuka po raz kolejny zaproponował utworzenie Alei Sławnych Lublinian, żeby upamiętnić artystów i ludzi zasłużonych Lublinowi. Z podobnymi interpelacjami występował w lutym tego roku i dwa razy w 2013 roku w których informował, że np. Zamość ma takie miejsce, gdzie ślady swoich butów odcisnęli: aktor Jan Machulski, muzyk Jan "Ptaszyn" Wróblewski i reżyser Krzysztof Zanussi. Wtedy wymienił też kilka osób jego zdaniem - godnych upamiętnienia w Lublinie np. muzyków: Romualda Lipkę, Krzysztofa Cugowskiego, Urszulę, Beatę Kozidrak, Piotra Szczepanika, ale i poetkę Julię Hartwig, aktora Bohdana Łazukę oraz piłkarza Władysława Żmudę

 

Teraz wrócił do tematu i przypomniał, że w swojej wcześniejszej, lutowej interpelacji na ten temat jako lokalizację zaproponował miejskie działki należące do Gminy Lublin, a dzierżawione przez Centrum Spotkania Kultur.

 

- Projekt mógłby powstać we współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na terenie Lublina. Mając na uwadze, iż reprezentacyjnym miejscem jest Plac Teatralny (plac pod Centrum Spotkania Kultur - przyp. red.) proponuję usytuowanie "Upamiętnienia Sławnych Lublinian" właśnie w tym miejscu - napisał Zbigniew Ławniczak, dodając, że plac jest miejscem odwiedzamym przez Lublinian, ale i turystów

 

Radny uzasadniając swoją prośbę podkreślił, że Szczepanik to kolejna ważna postać życia kulturalnego, która odeszła po Romualdzie Lipce (zmarł na początku lutego tego roku) - klawiszowcu i kompozytorze znanym z m.in. Budki Suflera. Zaznaczył, że Szczepanik był ambasadorem Lublina tak jak wielu innych artystów, którzy urodzili się tutaj, dlatego zasadne jest utworzenie miejsca upamiętniającego takie osoby. 

 

Interpelacja wpłynęła do ratusza 21 sierpnia. Miasto ma 14 dni na ustosunkowanie się do propozycji radnego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.