Reklama

Reklama

Radny Brzozowski apeluje o wymianę zardzewiałych latarni w centrum Lublina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Radny Brzozowski apeluje o wymianę zardzewiałych latarni w centrum Lublina - Zdjęcie główne

O wymianę słupów oświetlenia drogowego na nowe, wnioskuje radny Stanisław Brzozowski (PiS) | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O wymianę starych, zardzewiałych słupów oświetlenia drogowego w centrum miasta, poprosił Stanisław Brzozowski - radny miejski. Przekonuje, że nowe słupy o wiele lepiej będą komponować się z resztą okolicy.

Reklama

Przy ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kołłątaja do Lipowej są stare, zardzewiałe słupy oświetlenia drogowego. Zwrócił na to uwagę radny miejski Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość), który w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina, zaapelował o ich wymianę przy okazji rewitalizacji zieleni w centrum miasta, połączonej z remontem ulic i chodników.

 

Poprosił o skierowanie wniosku do PGE Dystrybucja S.A. o wymianę na nowe slupy typu pastorał komponujące się z zabytkowym otoczeniem tej ulicy wraz z wymianą opraw oświetleniowych ze starych (ponad 20- letnich) opraw sodowych na nowe oprawy typu LED,

 

- W przypadku przychylności spółki PGE i zaakceptowaniu takiej prośby ze strony władz miasta zyskamy niezbędne dopełnienie całościowej rewitalizacji ul. Krakowskie Przedmieście, która jest główną ulicą znajdującą się w cemrum Lublina oraz jednocześnie stanowi powiązanie placu Litewskiego i deptaka (a za tym i dalej obszaru Starego Miasta) z modernizowanymi za ogromne pieniądze Alejami Racławickimi - przekonuje radny Brzozowski.

 

Dodaje też, że oświetlenie w tym rejonie należy do przedsiębiorstwa energetycznego i to właśnie dlatego miasto powinno nawiązać współpracę ze służbami energetycznymi.

 

Odpowiedź jeszcze nie pojawiła się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE