Reklama

Przekazanie obowiązków wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa w Lublinie

Opublikowano: pon, 1 sie 2016 22:45
Autor: | Zdjęcie: UW Lublin

Przekazanie obowiązków wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa w Lublinie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk dokonał oficjalnego przekazania obowiązków wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa w Lublinie dr Teresie Wyłupek. Pani inspektor otrzymała akt powołania na to stanowisko z rąk wojewody lubelskiego profesora Przemysława Czarnka w ubiegły piątek.

   „Wojewoda powołał panią na  niezwykle ważną funkcję, służącą całemu polskiemu rolnictwu. Składam pani życzenia  wytrwałości i nieustającego zaangażowana w pracę i służbę na rzecz dobra Rzeczypospolitej Polskiej i jej mieszkańców” – powiedział wicewojewoda podczas  spotkania w siedzibie wojewódzkiego inspektoratu ochrony roślin i nasiennictwa w Lublinie. W toku rozmów poruszono tematy dotyczące bieżącego funkcjonowania inspektoratu i stojących przed nim wyzwań,  a także m.in. kontroli jakości zbóż, które trafiają na rynek Unii Europejskiej z terytorium Ukrainy.


 
  Wojewódzki inspektor zapewnia  realizację  zadań ustawowych  inspekcji   zgodnie  z zasadami określonymi przez głównego inspektora i wojewodę. Do zakresu działania inspektoratu należy m.in:


 

·         kontrola fitosanitarna roślin, produktów roślinnych i przedmiotów, podłoży i gleby oraz środków transportu w miejscach wwozu i na terytorium województwa  lubelskiego

·         ocena stanu zagrożenia roślin przez organizmy szkodliwe oraz prowadzenie ewidencji tych organizmów

·         wydawanie decyzji w sprawie zwalczania organizmów szkodliwych.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE