Reklama

Przejmowali mieszkania w zamian za pożyczki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Przejmowali mieszkania w zamian za pożyczki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyłudzili mieszkania od osób, którym pożyczyli pieniądze. Akt oskarżenia przeciwko czterem mieszkańcom Lublina zamieszanym w ten proceder, trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Grozi im do 10 lat więzienia.


Wyłudzili mieszkania od osób, którym pożyczyli pieniądze. Akt oskarżenia przeciwko czterem mieszkańcom Lublina zamieszanym w ten proceder, trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Grozi im do 10 lat więzienia.
Oskarżeni to 50 letni Tomasz P., szef grupy i jego trzej wspólnicy.

Przestępczą działalność rozpoczęli w roku 2010. Pan Tomasz poprzez ogłoszenia w prasie proponował pożyczki pod zastaw nieruchomości. Bywało, że odpowiadał na anonse osób potrzebujących w danej chwili znacznej gotówki - informuje prokurator Agnieszka Kępka rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Pokrzywdzeni w zamian za umowę pożyczki podpisywali pełnomocnictwo do rozporządzania ich nieruchomością. Nieruchomości przechodziły w ten sposób w ręce członków gangu. Byli już właściciele z obiecywanych pieniędzy dostawali niewielkie kwoty. Kiedy jedna z pokrzywdzonych powiedziała oszustom, że o wszystkim powiadomi policję, usłyszała pod swoim adresem groźby.

Z aktu oskarżenia wynika, że łączna kwota jaką stracili lub mogli stracić pokrzywdzeni, przekracza 720 tysięcy złotych. Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia. Przed sądem będą odpowiadać z wolnej stopy, zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe. Każdy musiał wpłacić po 10 tys złotych. Żaden nie przyznaje się do winy. Dodajmy, że Tomasz P. był już wcześniej karany za wyłudzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE