Reklama

Przedłużone śledztwo ws. stadniny w Janowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Przedłużone śledztwo ws. stadniny w Janowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Rejonowa w Lublinie zdecydowało o kolejnym przedłużeniu śledztwa w sprawie niegospodarności w janowskiej stadninie przedłużone po raz kolejny. Śledztwo ciągnie się już dwa lata.


Prokuratorzy badają czy w stadninie dochodziło do niegospodarności i nieprawidłowości podczas organizacji Dni Konia Arabskiego w latach 2011-2015. Śledczy wzięli tez pod lupę sprawę Pianissimy - klaczy czempionki, która zdechła w Janowie w październiku 2015 roku. Kolejnym wątkiem tego postępowania jest dzierżawa janowskich klaczy przez kontrahentów z zagranicy. Prokuratorów interesuje czy doszło "do pobierania większej liczby zarodków niż dopuszczają to polskie regulacje" oraz "zawierania umów dzierżawy klaczy z zagranicznymi ośrodkami hodowlanymi w sposób, który nie zabezpieczył w pełni interesów polskich podmiotów oraz ograniczał możliwości dochodzenia roszczeń".

Śledztwo zostało przedłużone o sześć miesięcy – informuje rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie Waldemar Moncarzewski. Warto przypomnieć, że miało być ono umorzone, po analizie opinii biegłych, która kosztowała 100 tys. złotych. Wtedy też do akcji wkroczyła Prokuratura Krajowa i nakazała by śledczy sprawdzili dodatkowe wątpliwości związane z firmami zajmującymi się organizacją pokazów koni.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE