Reklama

Przed nami IV edycja projektu Kreatywni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Przed nami IV edycja projektu Kreatywni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku rozpocznie się wykładem profesora Charlesa Landrego, światowej sławy autorytetu w zakresie kreatywności miejskiej.

Po spotkaniu odbędzie się prezentację bohaterów projektu Kreatywni oraz wernisaż wystawy fotografii Lublinian, którzy dzięki swojej pasji są inspiracją dla innych. Wydarzenie odbędzie się we wtorek (4 października) o godzinie 18:00 w Centrum Spotkania Kultur.

W środę (5 października) o godz. 9:30 przewidziana jest debata prezydencka, w której udział wezmą m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Marek Materek, prezydent Starachowic oraz Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Profesor Charles Landry to światowej sławy autorytetu w dziedzinie wykorzystania wyobraźni i kreatywności w polityce miejskiej, a także twórca koncepcji „kreatywnego miasta”, czyli ruchu na nowo definiującego sposób zarządzania miastem. Jest on także założycielem Comedia - think-tanku popularyzującego idee miejskiej transformacji zachodzącej na styku relacji pomiędzy kulturą, a kreatywnością. Landry jest także autorem bestsellera „Kreatywne miasto” przedstawiającego koncepcję miejsca, w którym architektura zachwyca innowacyjnymi rozwiązaniami, centra handlowe pełnią funkcję rozrywkową i kulturotwórczą, a transport miejski jest przyjazny użytkownikom.

Ideą projektu Kreatywni jest identyfikacja kreatywnych Lublinian tworzących dzięki swojej pasji unikalne, nieszablonowe rozwiązania biznesowe.

Rejestracji na bezpłatne wydarzenie można dokonać na stronie internetowej www.kreatywni2016.evenea.pl. Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE