Reklama

Przechwycili papierosy za 3 mln złotych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Służba Celna

Przechwycili papierosy za 3 mln złotych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ręce celników, na terenie terminala przeładunkowego w Małaszewiczach (pow. bialski), wpadło 5 mln sztuk papierosów. To największy transport nielegalnych papierosów, jaki celnicy z Białej Podlaskiej przejęli w tym roku na przejściu granicznym z Białorusią i jeden z największych ujawnionych takich przemytów w kraju.

- Gigantyczną ilość przemycanych papierosów, w sumie 4 miliony 830 tys. sztuk (241 500 paczek), przejęli funkcjonariusze z Wydziału Zwalczania Przestępczości specjalizujący się w kontroli taboru kolejowego. Papierosy ukryte były w pociągu towarowym wjeżdżającym z Białorusi do Polski. Rozładunek i liczenie towaru trwało wiele godzin – informuje Marzena Siemieniuk, rzecznik bialskiej Izby Celnej.

Służba celna nie udziela na razie szczegółowych informacji na temat przejęcia kontrabandy, zasłaniając się trwającym postępowaniem. W czerwcu tego roku w podobnych okolicznościach, również w pociągu towarowym wjeżdżającym do Polski z Białorusi, celnicy znaleźli 112 500 paczek papierosów bez polskiej akcyzy. Ich wartość oszacowano na 1,5 mln zł.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE