Reklama

Reklama

Projekt edukacyny "Lekcje z ZUS". Lubelski oddział zachęca do udziału

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Projekt edukacyny "Lekcje z ZUS". Lubelski oddział zachęca do udziału - Zdjęcie główne

Projekt edukacyny "Lekcje z ZUS". Lubelski oddział zachęca do udziału | foto Zakład Ubezpieczeń Społecznych

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 20 listopada szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać swoich uczniów do olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Z powodu epidemii, pierwszy etap olimpiady odbędzie się przez internet.

Reklama

Tegoroczna edycja projektu edukacyjnego jakim są "Lekcje z ZUS" jest siódmą. Do tej pory w akcji wzięło udział prawie 323 tys. uczniów z ponad 1,4 tys. szkół w całej Polsce. W trakcie zajęć uczniowie dowiadują się, jak działają ubezpieczenia, jakie świadczenia z nich wynikają, od czego zależy wysokość emerytury oraz jakie prawa i obowiązki ubezpieczeniowe mają firmy. Taka wiedza ma młodym po skończeniu szkoły, uławtić start i wkroczenie na rynek pracy. Zakończeniem lekcji jest olimpiada w ramach której można zdobyć m.in. indeksy na studia na wielu uniwersytetach.

 

- Tytuł laureata lub finalisty olimpiady od przyszłego roku szkolnego będzie też zwalniał uczniów z pisemnej części egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości - mówi Krzysztof Piskorz, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z Oddziału ZUS w Lublinie.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będący organizatorem projektu i olimpiady, przygotował dla uczniów i nauczycieli materiały edukacyjne i scenariusze lekcji.

 

- Z naszej strony internetowej można pobrać także filmy, prezentacje multimedialne i quizy wiedzy, czyli zestaw materiałów potrzebnych do przeprowadzenia lekcji zdalnie. Jesteśmy też przygotowani, by w formie zdalnej przeprowadzić pierwszy etap olimpiady - dodaje Krzysztof Piskorz.

 

Test o ubezpieczeniach społecznych zaplanowano na 7 grudnia.

 

Zgłoszenia do „Lekcji z ZUS” i olimpiady przyjmują koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziałach ZUS. Kontakt do nich oraz szczegółowe informacje o projektach edukacyjnych Zakładu znajdują się na stronie internetowej ZUS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE