Reklama

Prof. Antoni Tajduś Doktorem Honoris Causa Politechniki Lubelskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Prof. Antoni Tajduś Doktorem Honoris Causa Politechniki Lubelskiej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prof. Antoni Tajduś z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie otrzyma godność Doktora Honoris Causa Politechniki Lubelskiej. Uroczystość odbędzie się podczas Święta Uczelni w piątek 13 maja 2016 r. o godz. 11.00 w auli im. St. Podkowy w Wydziale Mechanicznym PL (ul. Nadbystrzycka 36).

Prof. Antoni Tajduś to autorytet w dziedzinie górnictwa i geologii inżynierskiej. Jest byłym rektorem AGH w Krakowie, obecnie kierownik Katedry Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii AGH. Jednocześnie pełni funkcję Przewodniczącego Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów (w kadencji 2013–2016).

Wyróżnienie stanowi wyraz uznania wybitnych osiągnięć naukowo-badawczych, dydaktycznych i organizacyjnych w dziedzinie geomechaniki, geotechniki, górnictwa surowców mineralnych oraz działalności na rzecz rozwoju i promocji Politechniki Lubelskiej – mówi prof. Lucjan Pawłowski, promotor doktoratu.

Doktor Honorowy wygłosi wykład pt. „Budownictwo podziemne szansą rozwoju współczesnych miast”. Po zakończeniu uroczystości odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica poświęcona prof. Antoniemu Tajdusiowi, która znajduje się przed wejściem do auli Wydziału Inżynierii Środowiska.

Ponadto, tradycyjnie podczas Święta Politechniki Lubelskiej odbędzie się wręczenie dyplomów doktorom habilitowanym. Będzie to 6 osób. 15 doktorów przystąpi do uroczystej promocji.

Filarem każdej szkoły wyższej są uczeni: ich wiedza, umiejętności i twórcze przekuwanie teorii w praktykę
– podkreśla prof. Piotr Kacejko, rektor Politechniki Lubelskiej. Cieszy mnie, że i nasza uczelnia może poszczycić się osobami, które wybrały za swój życiowy cel naukę – dodaje.

13 maja to dzień, w którym Politechnika Lubelska świętuje kolejne rocznice powstania. W tym roku uczelnia obchodzi 63-lecie. Z dumą mogę powiedzieć, że w tym perspektywicznym i obiecującym krajobrazie dynamicznej oraz innowacyjnej Lubelszczyzny zasadniczą rolę pełnią absolwenci, pracownicy i studenci Politechniki Lubelskiej – podsumowuje rektor.

Politechnika w liczbach:

  • Liczba kierunków kształcenia – 20 (w tym 2 nowe: inżynieria systemów bezpieczeństwa wewnętrznego; marketing i komunikacja rynkowa).
  • Liczba pracowników ogółem – 1.160, w tym nauczycieli akademickich – 580.
  • Liczba studentów ogółem – 10.470.
  • Liczba studentów studiów stacjonarnych – 7.790.
  • Liczba studentów z zagranicy – ponad 520.
  • Liczba studentów I roku – 3.510.
  • Liczba absolwentów studiów ogółem – ponad 50 tys. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE