Reklama

Prezydent Lublina - Krzysztof Żuk powołał nowego zastępce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Prezydent Lublina - Krzysztof  Żuk powołał nowego zastępce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy zastępca Prezydenta Miasta Lublin - Mariusz Banach obejmie stanowisko 1 kwietnia. Zajmie się sprawami oświaty.

Nowy zastępca Prezydenta Miasta Lublin - Mariusz Banach zajmie się zarządzaniem oświatą. Stoją przed nim poważne wyzwania. Na jego barkach spocznie przyjęcie podwójnego rocznika w szkołach średnich w przyszłym roku szkolnym. Będzie też nadzorował budowę nowych placówek edukacyjnych i rozbudowę istniejących, ze szczególnym uwzględnieniem Felina, Sławinu, Węglina i Ponikwody.

Jak mówi Krzysztof Żuk - powołanie nowego zastępcy jest wynikiem między innymi reformy oświaty, która stawia przed rządzącymi nowe wyzwania. Ma sobie z nimi poradzić właśnie Mariusz Banach – doświadczony nauczyciel i samorządowiec.

Mariusz Banach pochodzi z Lublina, gdzie urodził się w 1969 roku. Jest doktorem socjologii i magistrem teologii KUL. Od 26 lat zajmuje się nauczaniem religii, a od 12 lat jest Radnym Miasta Lublin. Od 2010 roku pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania RML. Za działalność w oświacie otrzymał nagrody - Brązowy Krzyż Zasługi oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Źródło: lublin.eu


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE