Reklama

Reklama

Premier: Protestujcie dalej, ale w internecie, a nie w przestrzeni publicznej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Premier: Protestujcie dalej, ale w internecie, a nie w przestrzeni publicznej - Zdjęcie główne

Szef Rządu RP odniósł się do sprawy Strajku Kobiet, wywołanego decyzją Trybunału Konstytucyjnego | foto DSM/Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Wg analiz specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego każdego dnia wzrost liczby zakażeń na skutek protestów ulicznych może wynosić 5 tys. - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki i poradził, by protestujący... przenieśli swoje protesty z ulic do internetu.

Reklama

Coraz mniejsza rezerwa

 

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby odnotowano prawie 25 tys. zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a z powodu COVID-19 zmarło 57 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 316 osób.

 

- Notujemy rekordową liczbę zakażeń i zgonów. Przedstawiciele WHO podkreślają, że ta fala koronawirusa może być dłuższa i groźniejsza, niż spodziewaliśmy się wcześniej - powiedział na czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Mateusz Morawiecki przyznał, że w kraju są jeszcze rezerwy sprzętu medycznego potrzebnego do walki ze skutkami pandemii koronawirusa.

 

- Ponad 1 tys. wydanych ostatnio respiratorów, czeka na wydanie w najbliższych dniach kolejny 1 tys. Jest jeszcze wolnych 31 proc. łóżek, ale chcemy, żeby ten bufor bezpieczeństwa był cały czas - zaznaczył.

 

Protesty... przez internet?

 

Szef Rządu RP odniósł się do sprawy Strajku Kobiet, wywołanego decyzją Trybunału Konstytucyjnego.

 

- Wg analiz specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego każdego dnia wzrost liczby zakażeń na skutek protestów ulicznych może wynosić 5 tys. Po miesiącu możemy więc mieć o 150 tys. osób zakażonych więcej, niż mielibyśmy, gdyby każdy trzymał się zasad, które określamy - podkreślił. - Bardzo proszę tych, którzy dalej chcą protestować: protestujcie dalej, ale w internecie, a nie w przestrzeni publicznej. Żeby za dwa tygodnie zaświeciło się światło w tunelu, musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa - dodał.

 

 

Z podobnym apelem wyszedł Adam Niedzielski, minister zdrowia.

 

- To nie jest czas na kłótnie czy niesnaski. To jest czas na ochronę życia. Zostańmy w domu, aby ograniczyć kontakty i nie dać okazji wirusowi do rozprzestrzeniania się - powiedział szef Resortu Zdrowia.

 

Pięćset złotych dla nauczycieli

 

W czwartek przedstawiciele Rządu RP poinformowali o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Jednym z nich jest wprowadzenie nauki zdalnej w klasach 1-4 szkoły podstawowej.

 

- Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

 

 

Kolejne obostrzenia dotyczą m.in. galerii handlowych czy branży hotelarskiej. Władze zapowiadają także nowe elementy tarczy antykryzysowej.

 

- Będziemy starali się wypracować wsparcie dla tych przedsiębiorców, którzy nie mają już środków z wiosennej pomocy. To 22 zagrożone branże: gastronomia, turystyka, hotelarstwo, siłownie i cały sektor fitness - zaznaczył premier. - Będziemy starali się zaprezentować nowe propozycje dla zagrożonych branż, jak również kontynuację dotychczasowych takich jak postojowe, ZUS, pokrywanie części kosztów. Chcemy pomóc przedsiębiorcom, żeby ratować jak największą liczbę miejsc pracy - powiedział Mateusz Morawiecki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE