Reklama

Premier: Prawdopodobnie mamy już 26 przypadek

Opublikowano:
Autor:

Premier: Prawdopodobnie mamy już 26 przypadek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mateusz Morawiecki przyznał, że wkrótce może zostać potwierdzony 26 przypadek osoby chorej na koronawirusa w Polsce.

Jest kolejny zarażony?
Środowa konferencja podsumowała spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Jest dla nas jasne, że epidemia koronawirusa może stać się bardzo groźna. Według Światowej Organizacji Zdrowia może się ona przerodzić w globalną pandemię. To choroba, która może się szybko przemieszczać, mutować szybko. Dlatego trzeba działać szybko, z pewnym wyprzedzeniem - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Wdrożyliśmy kontrole sanitarne na granicach, które zostały podchwycone jako mechanizm do wdrożenia w wielu innych krajach - dodał. Szef polskiego Rządu podkreślił, że najgorsza sytuacja w Europie jest obecnie we Włoszech, gdzie w efekcie zachorowania na koronawirusa, według oficjalnych danych, zmarło już ponad 630 osób.- Sytuacja we Włoszech jest niezwykle ciężka. Całe Włochy zostały niejako zamknięte. Wszystkie instytucje - zwracał uwagę premier, wymieniając w jednym szeregu też m.in. Niemcy, Francję i Hiszpanię, gdzie także odnotowano duże liczby zakażonych koronawirusem. - My mamy dziś w Polsce 25 przypadków, ale jest już prawdopodobnie 26 przypadek - zaznaczył Mateusz Morawiecki, nie zdradzając jednak więcej szczegółów dotyczących osoby potencjalnie zarażonej koronawirusem.

Dzieci mają zostać w domu
Premier zapowiedział, że polska służba zdrowia szykuje się na drastyczne zwiększenie liczby pacjentów, których będzie trzeba objąć opieką w kontekście walki z koronawirusem.- Widzimy, co dzieje się we Włoszech. Ich służba zdrowia jest dziś w bardzo poważnych tarapatach. Przyrost chorych jest bardzo gwałtowny. Stąd też bardzo duża liczba zgonów. Jesteśmy w bardzo szczególnym okresie. Niektóre państwa się zamykają - uzupełnił Mateusz Morawiecki.  Szef Rządu prosił też rodziców uczniów szkół o rozsądek. Zaapelował, by unikać wychodzenia z domu.
- Dla naszych dzieci najlepsze wyjście na dziś, to niewychodzenie z domu. Dzieci mogą w bardzo łatwy sposób przenosić wirusa i zakażać innych. One mogą zarazić swoje babcie i swoich dziadków. Z tego, co wiemy, dzieci zapadają na tę chorobę stosunkowo rzadko i przechodzą ją łagodnie, ale jednak przenoszą chorobę. Choć w innych krajach i u dzieci wystąpiły perturbacje - alarmował premier.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE