Reklama

Reklama

„Prędkość” – ogólnopolskie działania policji

Opublikowano: wt, 22 paź 2019 16:54
Autor: | Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl

„Prędkość” – ogólnopolskie działania policji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 23 października 2019 roku Policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. ?Prędkość?. Głównym celem akcji będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci jednak będą zwracali uwagę na wszelkie zachowania niezgodne z prawem.

Reklama

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników, które wpływają na ryzyko wstąpienia wypadków drogowych. Jak informuje Biruto Ruchu Drogowego KGP, w 2018 roku z winy kierujących pojazdami powstało 27 556 wypadków, w wyniku których zdarzeń śmierć poniosło 2 177 osób, a 33 261 zostało rannych. Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to najbardziej śmiercionośną przyczyną pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób. Działania funkcjonariuszy będą miały na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji wezmą udział radiowozy oznakowane oraz nieoznakowane, które będą wyposażone w wideo rejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Pomiary będą prowadzone przede wszystkim w miejscach, w których często dochodzi do zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Policjanci będą również sprawdzali stan trzeźwości kierowców, stosowanie przez nich pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.


Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, oraz zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie wymagana jest szczególna ostrożność m.in. w okolicach przejścia dla pieszych, na skrzyżowaniach.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.