Reklama

Prawoskręt prawie gotowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Radosław Czarnecki

Prawoskręt prawie gotowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nikt się chyba nie spodziewał, że o tak prostej przebudowie powstanie już trzeci artykuł. O ciągnącą się naprawę prawoskrętu na skrzyżowaniu obwodnicy Lubartowa z ul. Kleeberga otrzymaliśmy od Czytelników wiele pytań. Odpowiedź na nie znajdziecie w tym artykule.

Pierwszy raz o pracach, które ruszyły przy przebudowie wjazdu na 19-tkę pisaliśmy na początku czerwca.

Zobacz: Ruszyła przebudowa skrzyżowania z obwodnicą Lubartowa

Kierowcy prawoskrętem długo się nie nacieszyli, po około trzech miesiącach jego nawierzchnia została zerwana. O pracach przy jego naprawie pisaliśmy 8 października.

Zobacz: Poprawiają skrzyżowanie

Choć wydawało się, że prace przy naprawie pasa zostaną szybko ukończone to tak się jednak nie stało. O losy tej przebudowy dopytywali nas czytelnicy, my w tej sprawie zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przestrzegamy zapisów przetargu odnoszących się do jakości robót. Wykonawca poprawia źle wykonaną nawierzchnię, która nie została przez nas odebrana. Badania przeprowadzone przez Laboratorium Drogowe lubelskiego oddziału GDDKiA wykazały niezgodność ze specyfikacją warstwy wyrównawczej. Wykonawca musiał rozebrać nawierzchnię, wykonać od nowa warstwę wyrównawczą a kolejną warstwę ścieralną ułożyć po przeprowadzeniu badań kontrolnych. Prace przy układaniu nawierzchni bitumicznej już ukończono, pozostaje jeszcze wymalowanie oznakowania poziomego - powiedział nam Krzysztof Nalewajko z GDDKiA

W dniu wczorajszym pas był nadal wyłączony z ruchu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE