Reklama

Poznaj magię lubelskich owoców i warzyw!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lubelskie.pl

Poznaj magię lubelskich owoców i warzyw! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marszałek Województwa Lubelskiego zaprasza na dwudniowe świętowanie z lubelskimi smakami podczas festiwalu ?Czary-mary ? magia lubelskich owoców i warzyw?. Wydarzenie odbędzie się 24 i 25 sierpnia br. w malowniczych plenerach Muzeum w Janowcu nad Wisłą. To świetna okazja do zasmakowania nie tylko w lubelskiej żywności tradycyjnej, ale i w historii tutejszego zamku. Atrakcją dla turystów są tu m.in. wielopoziomowe krużganki, z których rozlegają się piękne widoki na dziedziniec zamkowy i dolinę Wisły.

Wspólnym mianownikiem janowieckiego festiwalu będą owoce i warzywa, których w Lubelskiem produkujemy bardzo dużo i to bardzo dobrej jakości. Przypomnijmy, że województwo lubelskie zajmuje wśród wszystkich polskich regionów…

1. miejsce pod względem produkcji: owoców z krzewów i plantacji jagodowych (głównie malin, porzeczek, agrestu i leszczyny), roślin strączkowych jadalnych (głównie fasoli i grochu);

3. miejsce pod względem produkcji: owoców z drzew (głównie jabłek), buraków cukrowych;

6. miejsce pod względem zbioru warzyw gruntowych, ale 4. pod względem zbioru w kg na jednego mieszkańca. Są to głównie marchew i kapusta.
Zastanawiacie się, które z owoców i warzyw będą królować na zamkowej uczcie w Janowcu? Przyjedźcie i przekonajcie się sami!

Podczas festiwalu będzie można zaopatrzyć się także w inne produkty i wyroby żywnościowe wprost od lokalnych producentów, a dodatkowo: uczestniczyć w koncertach muzycznych i pokazach kulinarnych połączonych z degustacjami. Na te ostatnie zapraszamy:

  • 24 sierpnia – dwukrotnie – w godz. 13:30-14:30 i 16:30-17:30,

  • 25 sierpnia w godz. 12:00-13:00.
Wyjątkową atrakcję przygotowujemy też dla milusińskich. Będą to animacje na temat owoców i warzyw, na które zapraszamy 24 sierpnia w godz. 14:30-16:30 oraz w niedzielę przez cały dzień (w przerwie koncertów na scenie). Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, jak mądrze i zdrowo wybierać to, co jemy; a przy okazji będą mogły:
– uczestniczyć w konkursach nawiązujących do tematyki imprezy;
– nauczyć się śpiewać piosenki zachęcające do spożywania warzyw i owoców.

Wspólnie będziemy tu też poszukiwać odpowiedzi na trudne pytania, których nie boją się zadawać dzieci, a także podziwiać sztuczki wielkiego magika (iluzjonisty).

Bądźcie z nami w Janowcu 24 i 25 sierpnia. Będziemy „czarować” w obydwa weekendowe dni od 10:00 do 18:00.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE