Reklama

Powołanie konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UW Lublin

Powołanie konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk wręczył akt powołania konsultantowi wojewódzkiemu w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego - dr n. med. Tadeuszowi Pawłowi Wasilewskiemu. Konsultant został powołany na 5 ? letnią kadencję z dniem 1 sierpnia 2016 r.

   Dr n. med. Tadeusz Paweł Wasilewski od 20 lat jest pracownikiem naukowo dydaktycznym uczelni Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jego głównym zadaniem jest troska o jakość opieki w pielęgniarstwie chirurgicznym i operacyjnym oraz dbałość o zadowolenie pacjentów ze świadczeń medycznych. W zakresie obowiązków ma również podnoszenie jakości opieki w innych dziedzinach pielęgniarstwa m.in. w neurochirurgii.
 

   Powołany konsultant w 2015 r. ukończył specjalizację w Dziedzinie Pielęgniarstwa Chirurgicznego w Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie. W roku 2004 został mu nadany mu tytuł w zakresie biologii medycznej. Tematem rozprawy doktorskiej była „Opieka pielęgniarska oraz funkcjonowanie i sytuacja rodzinna pacjentów ze zlateralizowanymi uszkodzeniami mózgu”. Praca została obroniona na Akademii Medycznej im. Prof. F. Skubiszewskiego w Lublinie.


 
Przede wszystkim muszę zapoznać się z zadaniami, które były przedstawiane już wstępnie po rozmowie z Wydziałem Zdrowia oraz zwrócić uwagę na poziom jakości opieki w pielęgniarstwie operacyjnym i chirurgicznym. Uważam, że to są i będą podstawowe zadania, ponieważ pielęgniarstwo operacyjne i chirurgiczne w dzisiejszej dobie szybko się zmienia – powiedział konsultant odnosząc się do swoich nowych obowiązków.


 
***

 
Główne zadania konsultantów wojewódzkich to:

 
• opiniowanie wniosków jednostek, ubiegających się o wpisanie na prowadzoną przez ministra zdrowia listę jednostek organizacyjnych uprawnionych do prowadzenia specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, farmaceutów oraz osób wykonujących inne zawody medyczne.
 
• występowanie z wnioskiem, do okręgowych rad właściwych samorządów zawodowych, o przeprowadzenie kontroli jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych, przez osoby wykonujące dany zawód medyczny.
 
• wydawanie, na wniosek wojewody, opinii o spełnianiu przez podmiot leczniczy warunków do udzielania świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny.
 
• wydawanie, na podstawie przeprowadzonej kontroli, opinii o spełnianiu przez jednostkę uprawnioną na podstawie odrębnych przepisów warunków do prowadzenia stażu podyplomowego lekarzy, lekarzy dentystów, a także opinii dotyczącej sposobu realizacji stażu lub specjalizacji oraz poziomu udzielanych świadczeń zdrowotnych przez osoby wykonujące zawód medyczny zatrudnione w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczegoUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE